Németország vagy Magyarország?

Több
11 éve 3 hónapja #27782 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

prosperus írta: Aki ezt megeszi az a sajat ökörsegere ,butasagara vall :laugh:
Stefan Ecsem ,meg a 70 % -a is sok :wait: mert az lenne 2.109,65 Yuro.
De megsem lehetetlen 250 oraval havonta :whistle:


Onkel Thomas!

Én a magyar oldalra gondoltam, de a német 2800 euro is vicc. ;) Magyarban pl: a szent tehén Mercedes gyárban nem lépheti túl az átlagkereset a 135.000.-Ft-ot Erről egyeztek meg az önkormányzattal :angry:
Az indok: nehogy bérfeszültség legyen a városban :laugh:

DCT!

Te már megint ahogy szoktad össze-vissza ferdítesz. 5 eurós kenyér???? és még te szidod a doháynosakat.... :clap: De meg szálljatok már le erről a kenyér témáról....mekkora hatása van az életedre a kenyér árának? kb 0,001%.... akkor meg érdekes?
Támogatott lakáshitel? Mennyi is a Te üzleti kamatod Németben? És mennyi is a támogatott lakáshitel kamata itthon? No okostojás? :wait:
Majd a fizetésedet kérd el a ronwerbertől :puke:

A szomorú az, hogy tényleg a Gergő beírásában bemásolt marhaságok alapján gondolkoznak sokan, mielőtt elindulnak.... :dry:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27784 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Sziasztok,
sajna a FB-on teny es valo,hogy pl.en, napi szinten talalkozom olyan beirasokkal,hogy pl.:
"Nemetben keresünk munkat,a nyelvet nem beszeljük,de ez nem lehet problema,mert jol dolgozunk.........." :woohoo:
Na paff!! :clap: Komolyan gratulaciot erdemel.
Es az hogy a mai napig fizetnek sokan,sajna szinten igaz,annak ellenere hogy millioszor lelett irva hogy "NE FIZESSEN ELÖRE SENKI"
Dehat ennyi.Egy hülye szazat csinal!! :laugh:

Hajcsi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27788 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

BlaSiuS írta: Mondjuk az átlagkeresetbe nyilván nem csak a minimálbéresek keresetét számolták, Magyarországon sem sokan keresnek 120-130 fölött....
Kenyeret én 1.10-ért veszek, az autóm átírása pedig 70€ körül volt mindennel együtt.

Sőt, a töröknél a somszédban 1 euro! BalSius!
Mi itt átlaggal számoltunk és nem valamilyen, egyáltalán nem országos dologgal! Mo.- is bérelhetsz 800 ezerért/hó valamit és bérlehetsz házat kerttel, 23 ezerért pl. Zalaváron. Ezeket a dolgokat nem lehet igy kiemelve beszámítani! GK átirás és hasonló hülyeségek egyáltalán nem számitanak bele a megélhetésbe, (sokaknak nincs kocsija!) de pl vegyük a lakbéreket, mert ugye, mindenkinek kell valahol laknia...... S mondjuk vegyük ki Budapestet és itt meg Münchent! Akkor is irgalmatlan a különbség és potom pénzekkért lehet Mo.-on valamit bérelni!

Tényszerűen megállapitható, hogy a keresetek viszonyában (!) Mo.-on még mindig olcsóbb a megélhetés mint a BRD-ben! Egy ilyen összehasonlításnál azonban nem vehető ki egy egy árú és csakis összesitve lehet analizálni. (Energia, közlekedés, élelem, lakás, támogatások) Csak így kaphatunk valós képet.

Én is ki tudok ragadni egy teljesen friss valamit: ha otthon (Mo.-on) elegyek a fodrászhoz a nejemmel (most voltunk január 4.-én), akkor együtt (neki szineztek tincseket, mosás, száritás) nekem vágás, most 28 eurót fizettünk (együtt, s jattot is adtunk) egy nem a legolcsóbb fodrásznál. Mivel én nem járok egyébként fodrászhoz igy a nejemet kérdeztem meg. Itt a BRD-ben ez 100 euró alatt ez nem állt volna meg a kettönknek együtt! Akkor most miről beszélünk?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27794 Írta: BlaSiuS
BlaSiuS válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

A táblázatot nem én írtam!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27805 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

BlaSiuS írta: A táblázatot nem én írtam!!



;)

....akkor sem lesz igazad :) ...és bűnös is vagy! :)

Megjegyzem, hogy egyszer valaki itt elírta az egyik mitglied nevét....valami dedókeksznek nevezett valakit....ki is lett tiltva.
Mit szólsz ehhez a "Balsius"-hoz? ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30322 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Otthon is lehetséges? :thinking:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!