Németország vagy Magyarország?

  • Szinkron
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3608 Írta: Szinkron
Szinkron válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Sziasztok!
Szeretnék én is ebben a témában,tanácsot illetve véleményt kérni!
A párom apukája és német felesége kint élnek németországban,plusz a legjobb barátunk.Párom kapott egy ajánlatot,ami nem nagy munka de lehet egy esély az elindulásra hogy többre vigyük!Szóval a legjobb barátja ahol dolgozik egy építkezésen ott lehetne segédmunkás 1200 eurot kapna plusz kapnánk gyerek pénzt mivel van egy egy éves kisfiunk.Kint tudnánk bérelni egylakást 450 euroból ebben minden benne van. Itthon a párom egy lovardában dolgozik,műsörokat csinálnak,elismert.Amikor a fönöknek felvetette hogy elmegy mondta neki,hogy lehetne kis fönök és megemelte a 90.000 ft is fizetését 50.000 ft-tal.Én edző vagyok,jelenleg elismert a szakmámban....de túl sok pénzt itthon nemtudok vele keresni mert lassan luxus cikknek számít a sport! 100.000 ft kereske vele körülbelül.Ha kimennénk németországba akkor az elején a páromfizetéséből kéne megélni,majd később szeretném elkezdeni kint az edzősködét,ez a sport még nincs a környéken.A nyelvet kissé beszéljük,de apáromnémet fönöke mondta hogy az lején a magyar barátunk mellé osztaná be..ha elakadna valahol.Szóval én igzából belevágnék mert kihivás számomra,és több lehetőséget érzek ott kint,mind kettőnk szakmájában.De a párommost elgondolkozott....és nemtudja hogyfeladja e az itthoni biztosat a kinti bizonytalanért....és hogy itt valaki most,kint meg egy senki lenne.Most jár egy iskolába ahova mjad havonta két havonta hétvégére haza kell jönnie.Ez is aggasztja......! Én látok a kintiben lehetőséget,tudom az eleje nehéz lenne...de leht idővel többrevihetnénk!!! Remélem érthető voltam :) Szóval kiváncsi lennék mit gondoltok!!! Köszönöm előre is a segítséget!!!!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3611 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

szilagyisz írta: Nem tudom mért gondolja mindenki azt, hogy Május 1-től emberek tömege fogja elárasztani Németországot.
Egész Európa kapuja nyitva áll már évek óta a váltani szándékozó emberek előtt, és még eddig egyik ország sem panaszkodott, ja és nem is okozott egyik országban sem problémát, sem áremelkedést a munkaerőpiac megnyitása.
Kétlem, hogy emiatt elkezd majd jelentősen drágulni az élet, ugyanis a világgazdaságban az ingatlanárakat pl. sok millió dolog befolyásolja, ami közül esetleg egy dolog a bevándorlók számának a növekedése.
Üdv:
Szilvia

Szia Szilvi,
En sem tudom, hogy ki, mit gondol. Azt sem hiszem, hogy 100000 magyar hagyna majd el a nemet munkaeropiacert Magyarorszagot de nyilvan lesznek akik szerencset probalnak majd. Lengyelorszagbol viszont szerintem valoban szazezres nagysagrendben jelennek majd meg Nemetorszagban. Ez a velemenyem illetve tippem de lehet nem igy lesz.
A ketelkedeseddel szemben, viszont tobb eves angliai es irorszagi tartozkodast kovetoen, elso kezbol szarmazo informaciokkal tudom alatamasztani, hogy tobb szazezer kulfoldi munkavallalo bearamlasa eseten 1-2 even belul 30-50%-ot ugrottak a berleti dijak es termeszetes, hogy nem panaszkodtak ezek az orszagok hiszen plusz adobevetelt jelentett, am a munkavallalonak panaszkodhattak volna mert ez csak plusz koltseget, ergo alacsonyabb eletszinvonalat eredmenyezett szamukra.
De temeszetesen sok dolog befolyasolja az ingatlan arakat de egy rendkivul nagy mertekben: a kereslet. Az pedig garantaltan meg fog noni majustol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3613 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves Szinkron!

Szerintem kezdj csomagolni :))
100 kivándorlóból 90 úgy indul neki, hogy nincs kint rokon, barát, se munka. Ekkora kezdő lökése keveseknek van szerintem.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3614 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves Gaboo!

Nemcsak elhiszem, hanem tudom is, hogy megemelkedtek az ingatlan árak, de sokan tudjuk, hogy a statisztikai adatok közül egyet kiragadni soha nem szabad. Ha említettük, hogy ezekben az országokban 30-50 %-al emelkedtek az ingatlan bérleti díjak, akkor emellé az adat mellé tegyük oda, hogy Magyarországon az elmúlt években szintén megugrottak a bérleti díjak 20-30%-al.
Így egy kicsit mást jelent az a szám, amire hivatkozol.
Egy változást soha nem lehet betudni egy dolognak, a világgazdaság ennél jóval összetetteb.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3616 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Szia Szinkron,
Osztom Szilvi velemenyet, hogy keveseknek van ilyen kezdolokese es az ilyeneket meg kell ragadni. Am ugy tunik, hogy a havi 450 euron felul nem sok koltseggel kalkulalsz csak meg egy kis extraval ami szerintem hiba. Persze ez mar egy masik topik es irtam mar ott is, hogy teljesen egyen es igeny fuggo de nekem ugy tunik, hogy igen hianyos a koltseg resz. Azert mondom csak ezt mert en biztos egyedul sem jonnek ki de 2 emberrel, 2 havi rendszeres hazautazgatassal biztos nem havi 2000 bevetel alatt. Eddig raadasul csak tiszta matematika, ha meg hozzakalkulalom, hogy otthon elismert vagy a szakmadban akkor meg 2500-re emelnem minimum a hatart. De termeszetesen azt javaslom, hogy ragadjatok meg a lehetoseget bar nem ertem milyen lehetoseget latsz egy kisse beszelt nyelvvel, ugyanakkor maximalisan megertem a parodat aki ugy latja, hogy itt egy "senki" lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3617 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

szilagyisz írta: Ha említettük, hogy ezekben az országokban 30-50 %-al emelkedtek az ingatlan bérleti díjak, akkor emellé az adat mellé tegyük oda, hogy Magyarországon az elmúlt években szintén megugrottak a bérleti díjak 20-30%-al.

Biztos nem egyrol beszelunk. Az elmult evek 20-30 szazaleka nagyon messze van az 1-2 ev alatt 30-50 szazalekatol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!