Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Több
11 éve 1 hónapja #30308 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

attesz86 írta: Hu, akkor ki is a kreten? Es ha esetleg jobban elolvasod amit irtam (szovegertes, altalanos iskola), irtam is, hogy NEM mondom ezt a dizeles/benzines baromsagot. Az autogepesz kollegak hasznaltak ezt, de en soha nem is osztottam ezt a velemenyt - foleg hogy egy dizel motor jobb hatasfoku is.

Viszont akkor neked rengeteg tapasztalatod van, es sokat szivtal, hogy egyaltalan meg mertel szolalni a temaban? .....................................Valoszinuleg nem erted, mi Decotext-el probaljuk egymas szempontjait megerteni vitan keresztul (en legalabbis ezt teszem, o nem tudom), es en senkit nem akarok meggyozni a hibridrol - ellentetben veled, aki jopar soron keresztul fikazod le az autot. Te lattad azt, hogy en valahol lefikazom ennyire az Audidat? Tudod, a hozzaertes es az uriemberseg itt kezdodik: nem fikazunk olyat, amihez nem ertunk, foleg ugy, hogy komoly technikakrol beszelunk mindket esetben.


No hát akkor ahogy DCT-től tanultam sorba veszem fiatal barátom a dolgokat (mert gondolom a 86 a születési dátum és nem az életkor):
1, ha kiejtek a számon (leírok) valamit az tükrözi a véleményem, még ha gyáván ki is farolok belőle. Ha meg nem minek írom le.....
2, Rengeteg tapasztalatom van, mert mikor Te még az oviba jártál Én már akkor is autókkal foglalkoztam. Bármikor szét is szedem és össze is rakom őket ;) Én veled ellentétben össze is olajozom a kis kacsómat nem csak elméletben vagyok okostóni.
3, Meg mertem szólalni, bizony. Sőt! Az hogy nyilvánosan Te meg DCT vitáztok szomorú, mert sokan olvassák! Két vak próbál a színekről vitatkozni. Így is iszonyat kavar és félreértés tömeg van az autós fronton. Nem kell még két zsúrpubi okoskodása.
4, remélem feltűnt, hogy rögtön rád rontott pár régi tag. Vörös posztó a totoja és egyes típusok istenítése...olvasgassál...ha irodista vagy ráérsz :clap:
5, nem kell a süketelésed a pedigrédről....elég trágya az összes mai autó, ha ilyen hozzá állással Te még ha jól értelmezem (bár tőled tudom, hogy nem tudok értelmezni...hisz Te szaki vagy) valamiféle tervező irodai kukac vagy....lassan értem a sok elcseszett, típushibás prémium autót ;)
6, bizony hogy fikázom az összes autót amit egyes emberek istenítenek...pont úgy fikázom az audit mint ahogyan dicsérem a toyotát. Mind a kettőt okostónik tervezik akik még csak nem is láttak közelről anyagot...de elméletben Qva okosak.
7, Lehet, hogy tényleg nem jól értelmezem a mondataid, de mintha a Prius lenne az írásaidban a favorit, a csúcs, az olcsóság netovábbja...mi ez ha nem győzködése a tömegnek, hogy csak a Prius és semmi más. (kísérteties a hasonlóság egy másik toyota modell istenítésével...ugye DCT? )
8, ha szerkezeti , anyagismereti oktatást kérsz kérdezz-felelek. Ha gazdaságossági számítást szeretnél kérdezd Mahlzeit-et, Ha a német viszonyok érdekelnek kérdezd Prosperust. Ha reálisan látó embert akarsz akkor meg Miklóst. Ha jól emlékszem Sleepygti szintén szakibácsi.....
Ha majd egyszer is összeolajozod a pici kacsódat és nem csak elméletben vagy okos beszólhatsz, de addig is mars vissza az íróasztal mellé..öcsi.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #30310 Írta: attesz86
attesz86 válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

No hát akkor ahogy DCT-től tanultam sorba veszem fiatal barátom a dolgokat (mert gondolom a 86 a születési dátum és nem az életkor):

Valoban szuletesi datum, ugyes vagy!

1, ha kiejtek a számon (leírok) valamit az tükrözi a véleményem, még ha gyáván ki is farolok belőle. Ha meg nem minek írom le.....

Nem ertem pontosan mire gondolsz. Ertelmes ember kepes tanulni, meggyozheto vagyok esz ervekkel, ertelmes stilusban!

2, Rengeteg tapasztalatom van, mert mikor Te még az oviba jártál Én már akkor is autókkal foglalkoztam. Bármikor szét is szedem és össze is rakom őket ;) Én veled ellentétben össze is olajozom a kis kacsómat nem csak elméletben vagyok okostóni.

Értem, és egyetértek, gyakorlatban sokkal többet tudhatsz, mint én!

3, Meg mertem szólalni, bizony. Sőt! Az hogy nyilvánosan Te meg DCT vitáztok szomorú, mert sokan olvassák! Két vak próbál a színekről vitatkozni. Így is iszonyat kavar és félreértés tömeg van az autós fronton. Nem kell még két zsúrpubi okoskodása.

Én úgy gondolom, hogy olyan, mint ez az autó a jobb, a másik meg rosszabb, nincsen. Szempontok vannak, ami alapján az egyik jobb, a másik nem. Nyilván ebben is nagyobb tapasztalatod van, elismerem.

4, remélem feltűnt, hogy rögtön rád rontott pár régi tag. Vörös posztó a totoja és egyes típusok istenítése...olvasgassál...ha irodista vagy ráérsz :clap:

Csak te rontottál rám. Ez az "irodista" kifejezés tetszik, melyik klasszikusból idézel? ;)

(bár tőled tudom, hogy nem tudok értelmezni...hisz Te szaki vagy)

az értelmezés általános intelligencia kérdése, nem a szakmáé!

valamiféle tervező irodai kukac vagy....lassan értem a sok elcseszett, típushibás prémium autót

tudod, először valaki megtervezi, kitalálja, megálmodja azt, amivel aztán a szakemberek összeolajozzák a kacsóikat. Ez persze nem mindig jó, ezért van szükség szakemberekre. Érdekes, a mérnökök sosem alázzák így a szakembereket. Te tudod miért?

6, bizony hogy fikázom az összes autót amit egyes emberek istenítenek...pont úgy fikázom az audit mint ahogyan dicsérem a toyotát. Mind a kettőt okostónik tervezik akik még csak nem is láttak közelről anyagot...de elméletben Qva okosak.

van egyáltalán szakember, aki nem fikázza a tervezők munkáját? egyébként sok mindenben én is hiányosságokat fedezek fel a priusban - istenítésről szó sem volt, csak gazdaságosságról. És én azt sem mondtam, hogy ez a leggazdaságosabb megoldás!

7, Lehet, hogy tényleg nem jól értelmezem a mondataid, de mintha a Prius lenne az írásaidban a favorit, a csúcs, az olcsóság netovábbja...mi ez ha nem győzködése a tömegnek, hogy csak a Prius és semmi más. (kísérteties a hasonlóság egy másik toyota modell istenítésével...ugye DCT? )

Senkit nem akarok győzködni, a véleményformálás egyik módja, hogy a "szerintem" szót többször használom. Szintén értelmezési gondok vannak. Nekem ez a favorit most igen, az első autóm, bár használtam már több más autót is, főleg rosszabbakat. A Prius nem az olcsóság netovábbja, mint autó!

8, ha szerkezeti , anyagismereti oktatást kérsz kérdezz-felelek.

Jól hangzik igen, sokkal többet tudsz erről nálam! Amennyiben virtuális áramlás és akkusztikai tervezésről szeretnél hallani, egyetlen prototípus legyártása - avagy olaj kacsó - nélkül, én is szívesen segítek Neked!

Ha majd egyszer is összeolajozod a pici kacsódat és nem csak elméletben vagy okos beszólhatsz, de addig is mars vissza az íróasztal mellé..öcsi.

Valaki nagyon pipa most :laugh: miközben a kávémat szürcsölöm, és szörfölök a neten euromilliókért, baromi jót szórakozok itt rajtad ;) csak hogy tisztázzuk: én az agyamat olajozom össze gyakran napi 14 órában, differenciálegyenletek segítségével. Ha majd tudod, mi az, akkor öcsizzél le, addig kicsit több tiszteletet! Lenézni könnyű a másikat azért, mert valamihez nem ért annyira, mint a másik, de hidd el: tudnék olyanról beszélni, ami bár műszaki terület, nemigen tudnád elképzelni sem, hogy mi az!
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #30311 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

attesz86 írta: Valaki nagyon pipa most :laugh: miközben a kávémat szürcsölöm, és szörfölök a neten euromilliókért, baromi jót szórakozok itt rajtad ;) csak hogy tisztázzuk: én az agyamat olajozom össze gyakran napi 14 órában, differenciálegyenletek segítségével. Ha majd tudod, mi az, akkor öcsizzél le, addig kicsit több tiszteletet! Lenézni könnyű a másikat azért, mert valamihez nem ért annyira, mint a másik, de hidd el: tudnék olyanról beszélni, ami bár műszaki terület, nemigen tudnád elképzelni sem, hogy mi az!


Csak ez utóbbi szakaszodra reagálnék gyermekem....mielőtt elszállnál az agyacskádtól. A Te eurómillióid kb mint DCT haverod "mi jól élünk" kifejezése...maradjunk a max 5000 euro/hó bruttónál ;) Ha nem dolgoztam volna multinál vezető beosztásban még meg is etethetnél...de dicsekedj nyugodtan van aki megeszi! Megfelel az életkori sajátosságodnak. Lökjed nyugodtan a műszaki területi csodáid, hidd el ha matematikai képletről van szó kiröhöglek, ha materiális fázisokat akarsz bemutatni...meg foglak érteni...lehet, hogy ki is javítalak. Nem tudok sajnos rád mást mondni mint öcsi....
Ha azt hiszed "pipa" vagyok óriásit tévedsz. Tele van a világ hozzád hasonló ifjú titánokkal akik azt hiszik az a bizonyos spanyol viasz az Ő végtermékük....és nézd mily szép a világunk, jók az autóink, dübörög a gazdaság, emberközpontú a társadalmak nagy része....usw. Mert ifjú titánjaink mindent tudnak! :clap: Sajnos már megszoktuk....
De tudod mit? Részemről unalmas a téma mivel úgy érzem magam lassan mint az az ember aki egy disznóval a sárban birkózni kezd. Ő egyre sárosabb miközben a disznó élvezi az egészet.
Gyanús, hogy Te vagy a gyermeke vagy DCT-nek vagy Ő maga álruhában...ha nem akkor jól egymásra találtatok.
A stílusom meg olyan amilyen, van aki szereti ,a többinek meg kocc.... ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #30313 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

kfz írta: (kísérteties a hasonlóság egy másik toyota modell istenítésével...ugye DCT? .

Nos, úgy látom hogy eléggé mellényúlsz a dolgoknak! Nem istenitem a toyotát csak a tényket irom le! Pl. azonos felszereltségü VW passat 38700 euró lett volna. (Ez 30 alatt volt) Viszont semmivel sem jobb, vag rosszabb a VW. Nos, akkor inkább toyota.... Én végig tényeket irtam le, és kiszámoltam pl, a kilónkénti fogyasztást is. Most lesz hamarosan csere, s nézegetjük a mercit, a BMW-t és más kombit (de csakis dizelt) Sajnos úgy néz ki, hogy ismét toyota lesz, mert itt a legolcsóbb (azonos motorral s felszereltséggel) Láss csódát! << Itt van, hogy 20%-os a megtakaritás némelyik kosinál, mert nagy mennyiségben veszik át ezeket! Tudod azért meddö veled a vita, mert én idestova 36. éve vezetek (baleset nélkül!) és ilyen kocsijaink voltak: trabant, wartburg (a nagykasznis 2 ütemü), 2 ford fiesta egy dizel, egy benzines, nissan bezines, passat cope bezines, passat limusin benzines, audi 80 benzines, BMW 3-er ~205 PS benzines, chevrolet spark benzimes, kia picanto bezines, A3 TDI, A4 kombi TDI, toyota avensis dizel. Közben jártunk más kocsikkal is, de rövid ideig (nem saját). Én tehát böven ki merem jelenteni, hogy van tapasztalatom a hibákkal, gazdaságossággal és biztonsággal kapcsolatosan. Ezért megkérlek, hogy elöbb gondolkozzál mielött irsz! Most is ki merem jelenteni, hogy a toyota avensis messze veri ezeket a kocsikat! Te pedig egy ellenérvet nem hoztál itt fel csak azt, hogy mindenki hülye az autókhoz, csak Te nem! Az A3 és az A4-es jó volt, (motorikusan) csak kicsi belül.

Persze izlésröl nem lehet vitázni, s nem is arról volt szó! A téma a gazdaságosság és használhatóság nem pedig, a kinézet, vagy undor távolkeleti kocsikkal szemben..... Természetesen ha lenne 50-60 ezer euróm egy autóra, akkor én is tudnék sokkal jobb kocsit venni mint az avensis, de egyelöre nekem az autó egy használati eszköz és nem statusszimbolum! Egy dizel kocsi természetesen rövid távokra nem túl elönyös, mert nem éri el az üzemi hömérsékletét. Ez tehát nem is kerdéses. Hosszútávon é sok kliómétre esetén azonban messze hatekonyabb egy dizel a benzines kocsikkal szemen pláne ha nagyobb kombiról beszélünk ahol ugyebár a szállitott súly és mennyiség is mérvadó! Söt a kocsi tartósság is nagyon fontos (nekem) mert 6-8 évig hajtunk egy kocsit ha megfelel!


Végül egy kérdés:
Mit ajánlasz akkor nekünk, mint kiválló szaki? Várom kimeritö expozédat!
:wasntme:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: attesz86
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #30314 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

DECOTEXT írta: Végül egy kérdés:
Mit ajánlasz akkor nekünk, mint kiválló szaki? Várom kimeritö expozédat!
:wasntme:



:woohoo: Már azt hittem alszol...... :clap:

Nem fogok expozét írni hidd el. Csupán egy esetleg két bővített mondatot.
Mindenkinek az a jó autó amiben épp ül, aki ezt a típust másokra erőlteti nem különb a fradi B közép rendbontóitól...nem lát a szemellenzőtől. Neked szuper az Avensis, öcsikének a Prius, Mahlzeitnek a Mercedes, nekem az A6............. ;)
Amire rávetődöm mindig az a típus istenítése...neked barna kis mellűd van nekem vörös nagy mellűm..vagy fordítva. Majd a végén 80 évesen visszatekintve kiderül, mi volt a reklám duma és mennyit is ért valójában.
A szuperpockok okoskodásán meg mindig röhögök.."hogy annyira kifinomult és tudományos vagyok, hogy azt már meg se fogod érteni" közben meg egy kávét papírpohárból szürcsölő szürke papírkukac.
Attilám (DCT)!
Legközelebb is Toyotát vegyél...igazad van. (értsél már meg :P ) Jól érzed benne magad? igen!
Meg vagy vele elégedve? igen! Gazdaságos számodra? igen!...és igazad is van!!!!!

De könyörgöm ne legyetek már bigott fradi drukkerek.....azok is focisták, győznek is veszítenek is. De az újpesti klubban is fociznak és győznek! Igaz?
Akkor meg mire is istenítetek egy csapatot vagy autótípust? Mert kell valahová tartozni?
Már párszor kitárgyaltuk, hogy az autógyárak magasról xarnak a feneked alá tolt autóra...számukra az csak egy egysége az éven belüli pénzbevételnek. Arra vigyáznak csak, hogy ne essen szét az első két évben...meg gyártják a reklámokat, hogy legyél "újpest drukker" :clap:
A szuperpocok meg büszke rá, hogy kiszámolta az alaki tényezőt.....aztán vagy sikerült papíron vagy majd az olajos (agyagos) kezű modellezők kijavítják a szélcsatornában :chuckle:
Meg egy olajszűrő csere miatt ki kell emelni a motort az autóból....mert megtervezték matematikailag :clap:
Vagy egy Mercedes típus orra bukik menet közben, mert kiszámolták, hogy vékonyabb és ötvözetlenebb anyag is jó lesz oda....szuperpocok meg csodálkozik miért ordítanak a szervizben a szakibácsik. Aztán elintézik egy "áááá ezek tahó olajos seggű hónaljszagú senkik" Pedig a tudás ott van!!!! ;)
Úgyhogy olyat vegyél ami tetszik....nincs jó, vagy jobb, csak reklámozott vagy nem reklámozott.
Mind gyári hibás, ebben ne legyen kétséged...hisz szuperöcsik tervezik őket :party:

Na még is csak expozé lett :clap:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #30315 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Valóban szörnyűt hibáztam, 500E forinttal számoltam...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: attesz86
Téma zárolva.