Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Több
11 éve 4 hete #30446 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Az ingázó, az nem én vagyok, keversz. ;)
1. A 3 éves kocsi simán lehet még garanciális. És ha nem?? A jelenlegi Nissanom pont kifutott a garancia időből mikor vettük, de 4 év alatt szinte semmit nem költöttem rá (ami annyit jelent nem volt hibája, persze fél évente át volt nézetve, ez nálam alap). Vagyis most hívtak az A.T.U.-ból, hogy lambda szonda hibát mutatott ki a hibakiolvasás, 325 euró, ez lesz az első tényleges hiba az autón.
2. Rengeteg dolgot elárul az autó külseje, belseje, még egy olyan laikusnak is, mint nekem, nem hogy egy autószerelőnek.
3. Azonnal KP. igen, kocsiért mi nem veszünk fel hitelt. (persze nem is adunk ki annyit autóért, mint ti :D )
Magyaros gondolkodás lenne? Nem tudom.
Hosszútávon nekem eddig mindig bejött, persze a lényeg az volt, hogy addig nyújtózkodtunk, amíg a takarónk ért.
Téma zárolva.
Több
11 éve 4 hete #30451 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Sziasztok!Csak ugy hozzászolnék a témához!Tapasztalatból irom.4 autot vásároltunk már itt.Nem kereskedünk nagy a család.Az első egy régi audi 16 éves szép csili vili mikor megveszed aztán lassan a gatyádat is ráköltöd.Na ezt gyossan elad és nyilván fiatalabb 4 éves opelra csere.6 évesen kiszaladt az auto alolam hajtokarcsapágyas lett.Megszabadultam tőle és itt nagyon elgondolkoztam,hogy mi legyen.Csak egy 2 éves uj opel astra mellett döntöttem.A családba még bekerült egy hunday I30-as 4 éves gépezet.Minden auto diesel.Az autovásárlások és cserék egy év alatt történtek.A véleményem:lehetőleg szalonból becserélt autot venni,mert látod a papirokat szervizelést.Egy szalon nem rizikozik.A garancia mindig annyi amennyit ki tudsz alkudni.Viszont az itt vásárolt autok lényegesen kiméltebbek nyilván nem mindegyik.A biztositás kicsit több,de nyugodt vagy nem kell állandoan cidrizned hogy mikor fognak meg.És igen-igen sokat olvasok meg hallok akiket jol megbüntetnek visszamenőleg is.Egy szonak is száz a vége.Mindenki maga dönti el,hogy milyet,hol,és mennyiért vesz.Legfeljebb hallgat ránk,mert mi csak jot akarunk másoknak!!!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Alex1992
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete #30457 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Emilio33 írta: 3. Azonnal KP. igen, kocsiért mi nem veszünk fel hitelt. (persze nem is adunk ki annyit autóért, mint ti .

Ez mondjuk attól függ, hogy meddig tartod meg a használt kocsit. Ez ami most van 8. éves. Új ára 29 ezer volt. Ez éve 3625 euron, de most még kaptam érte 5500-at igy ez levonom akkor évi 3171,8 euron a vételára. Üzembetartás meg van minden kocsinál. Ez azt jelenti, hogy nekem havi 264 euró volt a kocsi vétele. (Vadi új, 5 év garancia, stb) Sokkal többet eltankolok havonta! Mondom itt sokan másképpen számolnak! Itt még annak idején a passatomat is átvette 5000 ért a toyotás. Szóval van aki csak a vátalárat nézi abszolultértékben, van aki számol. Mi a fogysztást is másképpen számoljuk! Ha mi 6,6-7 liter dizelt számolunk, akkor az sokaknak soknak tünik! Nálam a megmozgatott súly, kénylem és idö is beleszámit. Van olyan kocsi amelyik 3,5 liter dizelt fogyaszt, de egész nap uton lennék vele, hazáig.... Ebben nekünk nincs bolt, mert amit megtakarit azt útközben elkötöd a pihenön.... rádásul hulla vagy mire haza érsz!

DCT
Téma zárolva.
Több
11 éve 4 hete #30459 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Nincsen eBay APP ID definiálva a Kunena konfigurációbanEmilio!

Úgy sem lesz igazad! :laugh:

Venned kell egy vadiúj autó, ha bele gebedsz is!

A idősödő irodista szakember! Meg fog győzni hidd el ;)

Használt autó pártolók:
A bajotok az, hogy töröktől, vagy yugótol vesztek kocsit, aztán elviszitek egy német szakszervizbe, ahol csak fődarabot tudnak csereberélni, azt is csak elvileg később meg jön a sírás, hogy "de drágaaa a használt, hüpp, hüpp"
Mindennek meg van az oka!
Egy új az új, de az értékvesztése messze kerüli egy jól kiválasztott használt javítási költségét és értékvesztését.
Csóró magyar csak akkor vesz új autót, ha villogni akar...vagy ha már van tőkéje!!!!!
Akinek van tőkéje az ne magyarázzon a most kitántorgónak bitte!
A villogós csóró meg ne adjon tanácsot, mert az nem az Ő farka amivel a csalánt készülik veregetni. Ugye?
Sorolhatnám az új autók gondjait! Vadi új Mitsubishi Pajero 5000m-es motorból a hajtókar kiugrott...pölö :clap:
Vadi új merci...megállt az automata váltó 11.000 km-nél....
Usw......

Marcsusz félre ne értsd nem téged cinkellek... :chuckle: (az tudja akinek szól....)

Emilio!

Az a lambda szonda meg annyiért kicsit drága...nézz szét a neten. Tipusra lebontva megtalálod, megrendeled, veszel egy tubus rézpasztát, meg egy 22" enyhén hajlított csillagvillás kulcsot...és még vagy 150 euro a zsebedben marad ;)
Ha meg nem megy, keress egy hinterhof servicé-t, egy ötvenesért beszerelik, az alkatrész meg BOSCH gyártmányban ennyi: .
De maximum 120 euro!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Emilio33
Téma zárolva.
Több
11 éve 4 hete #30464 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

Köszönöm kfz a választ!
Telefonon mondtak egy 300 körüli árat, de személyesen már az árajánlat beszereléssel együtt 243 euró volt. Ez még számomra a tűréshatáron belül volt, persze ha nem 1 év óta lennénk itt, akkor lehet lenne annyi helyismeretem, hogy tudjam hova kell ilyen esetben fordulni. Mondjuk mikor mondtak egy 6 hetes időpontot a cserére, kikerekedett a szemem, de a végén megegyeztünk a jövő szerdában.
Téma zárolva.
Több
11 éve 4 hete #30467 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Gazdaságos autó, olcsó fenntartás

DECOTEXT írta:

Emilio33 írta: 3. Azonnal KP. igen, kocsiért mi nem veszünk fel hitelt. (persze nem is adunk ki annyit autóért, mint ti .

Ez mondjuk attól függ, hogy meddig tartod meg a használt kocsit. Ez ami most van 8. éves. Új ára 29 ezer volt. Ez éve 3625 euron, de most még kaptam érte 5500-at igy ez levonom akkor évi 3171,8 euron a vételára. Üzembetartás meg van minden kocsinál. Ez azt jelenti, hogy nekem havi 264 euró volt a kocsi vétele. (Vadi új, 5 év garancia, stb) Sokkal többet eltankolok havonta! Mondom itt sokan másképpen számolnak! Itt még annak idején a passatomat is átvette 5000 ért a toyotás. Szóval van aki csak a vátalárat nézi abszolultértékben, van aki számol. Mi a fogysztást is másképpen számoljuk! Ha mi 6,6-7 liter dizelt számolunk, akkor az sokaknak soknak tünik! Nálam a megmozgatott súly, kénylem és idö is beleszámit. Van olyan kocsi amelyik 3,5 liter dizelt fogyaszt, de egész nap uton lennék vele, hazáig.... Ebben nekünk nincs bolt, mert amit megtakarit azt útközben elkötöd a pihenön.... rádásul hulla vagy mire haza érsz!

Szerintem zarjuk le ezt annyival, hogy mindenki kiszamolja, hgol van az a pont ahol erdemes beszallnia. Neked meger kozel 300EUR havi amortizaciot az auto, lehet masnak csak 150et. (8eves tavlatban ez a kulonbseg egy komplett, jo max 3 eves hasznaltauto ara)
Ingyen hitel meg nincs, a 0%hitellel ott buksz egy batar nagyot, ahogy irtad is, hogy ha hitelre lett volna az autotok, nem kaptal volna ekkora kedvezmenyt. Akarmilyen hitel dob 20%-ot a koltsegeken egy autonal. Alapszabalynak kene lenni, amit belevernek az emberekbe az altalanos iskolaban, hogy hitelt termeloeszkozre veszunk fel (es esetleg lakasra, de csak akkor ha min 60-70% induloresz rendelkezesre all). Minden mas tulnyujtozkodas a takaron.
Téma zárolva.