Megélhetés Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #4613 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Neked teljesen igazad van!Én is 37 évesen kezdtem el tanulni a nyelvet,és ezen a héten hétfőn,amikor a 39. szülinapom volt,akkor kezdtem el dolgozni,ahová fel is vettek állandóra.Nagyon örülök neki,hogy eddig végig csináltam,és egy olyan helyen dolgozhatom,ahol jól érzem magam,és érzem,hogy megbecsülnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4617 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Tündike, Isten éltessen sokáig:) !
Akkor ez szép szülinapi ajándék volt.
Én is ehhez a korosztályhoz tartozom, úgy látszik, nem véletlen, hogy mi már komolyan is gondoljuk a változást. Nem csupán a kalandvágy dolgozik bennünk, hanem tényleg úgy érezzük, hogy talán ezek az utolsó pillanatok,amikor még váltani lehet. A saját és a gyerekeink nyugodtabb, élhetőbb, kiszámíthatóbb jövőjéért. Túl sok itthon a keserűség, a reménytelenség, a kilátástalanság. Sosem gondoltam, hogy egyszer ez is bekövetkezhet. Én születésem óta ugyanabban a kerületben lakom, még innen sem tudtam elszakadni. Nem tudom, hogy fogjuk megélni ezt az óriási változást, de nagyon bízom benne, hogy jó döntést hoztunk.
Mindenkinek a legjobbakat kívánom:) !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4619 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

sziasztok,

sajnos mérnökként belekerültem abba a "csapdába" hogy évekig olyan cégnél dolgoztam ahol nem volt szükség a nyelvtudásra a munkához és bár a cég szervezett tanfolyamokat, nem volt "tétje" .A fősulin és az első 1-2 tanfolyamon németet tanultam, de utánna azt mondta az akkori főnököm hogy angolt kell tanulni. Na az angollal eljutottam oda hogy stokholm-ba is kijutottam többször az akkori projekt-tel kapcsolatban amin éppen dolgoztam.
Ez 2007-ben volt. Akkor egy családi ok miatt itt felmondtam, elköltöztünk és az új helyen megint egy olyan munkát választottam, csak hogy legyen, ahol megint nem kellett használni. A válság miatt onnan elküldtek és akkor jött a "német" kaland amit már leírtam. Nagyon minimális némettel (amire emlékeztem) mentem ki ,de kint "szívtam magamba" a nyelvet.
Most ott tartok hogy 2007 óta nem tudtam használni az angolt- néha van még a fejemben néhány angolul megélt dialógus ( aki átélt már hasonlót az érti :) )- ,de alapvetően a németre áltam volna rá mivel Németországba készülök. A gyengém viszont a nyelv sajna, pontosabban a hiánya. Mérnökként jobban kellene beszélnem a nyelvet hogy boldoguljak. A szakma biztos jó lenne kint, de a nyelvben fejlődnöm kell. az a paradoxon hogy TUDOM hogy kint fejlődnék igazán :)
Dizel, Te mit dolgozol? Milyen mérnök vagy? nincs nálatok üresedés :):):) csak poén :) szó mi szó, mindenképpen és minden áron ki akarok menni, viszont pénzkeresés szempontjából a mérnök állás kilőve a nyelv miatt, hacsak nem találok olyan helyet ahol esetleg 1-2 magyar is dolgozik, a kezdeti problémák áthidalásához.
Ezért van az idősápolás látómezőben.

Szép napot mindenkinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4621 Írta: Ritschie
Ritschie válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Én csak 27éves vagyok...:unsure:




:laugh:

A villamos kerekei alatt fekvő ember mosolya nem őszínte!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4622 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Mázlista:P

Ha én is 27 éves lehetnék 36 éves élettapasztalattal......;)
27 évesen ugyanolyan röghözragadt voltam mint sajna a legtöbb magyar.
sok sikert a terveidhez.

szép napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4625 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Na ne vicceljetek mar ezzel az eletkorral. Nagymamam aki kozel 80 es valoszinuleg megviselni ha nem mehetne ki a sajat kertjebe, na o mar eleg idos a valtashoz kulfoldon.
De ami szerintem a tanulmanyaim soran a leghasznosabb volt es belevertek a fejembe, az az ELETHOSSZIG tanulas fontossaga! Alkalmazkodas, ha kell valtas. Az az eletpalya modell, hogy kiesunk a sulibol, csalad, lakashitel es 1 helyen kepzeljuk el az eletunket, haat.. Mondjuk mukodhet, csak nem tul jovotallo elkepzeles.Szerintem.
Mondjuk nem mindenki birja a tavolletet az is igaz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!