Megélhetés Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 11 hónapja #4236 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Ricsi!

Én a francia határnál lakok egy kisvárosban. Egyedül jöttem ki dolgozni, új életet kezdeni. Eleinte nagyon nehéz volt nőként, de mégsem bántam meg egy pillanatig sem!
Nem megy olyan jól anyagilag, mint a helyieknek, de mégis borzasztóan jól érzem itt magam, mert nincs szemét az utcán, a házakat lépten-nyomon felújítják, kristálytiszta a levegő, nagyon jó az orvosi ellátás, van pénz egészségesen étkezni, nincs olyan stressz, nem kell aggódnom, hogy miből fogom kifizetni a számlákat, és ami a legjobb: 10percnyi autóútra lakom a Fekete-erdő legcsodálatosabb városától, Baden-Badentől.
Nem is tudnék ettől szebb életet elképzelni.
És ahogy a németek befejeznék a mondatot(szószerinti fordításban):
Baráti üdvözlettel. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4241 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

En tulajdonkepp tervezetten soha nem akartam ide jonni. Jott egy lehetoseg es jottunk:) Regebben csak sztereotipiaim voltak a nemetekrol. Ehhez kepest teljesen pozitiv csalodas az egesz. Ha kicsit torekszik az ember a "beilleszkedesre" (ami szerintem elvarhato) akkor semmi gondot nem latok. Annal inkabb a segitokeszseget. Viszont nem biztos, hogy minden regioban ugyanaz a tortenet. Engem itt folyamatosan a "svabokkal" ijesztgetnek, meg ne menjek delre, mert az hajjaj:) (Nordrhein-Westfalen ahol lakunk)A Munchenben lako ismeroseimet meg a helyiek az Eszaki regiokkal fenyegetik, hogy oda aztan ne menjen:) Eleg nemzetkozi csapatban dolgozom mernokkent, de foleg nemetekkel. Tetszik a mentalitas, rend van a fejekben. AZ elet meg kenyelmes. Nem latom az embereken azt a merteku "frusztraltsagot", mint otthon. Az emberek tudnak mosolyogni, pedig ez nem is a vilag az a resze ahol ezt rutinbol csinaljak.
Ettol fuggetlenul nem mondanam, hogy ez lesz a kanaan foldje mindenkinek. Nekem konnyu volt a munkaszerzes mert ugye cegen belul jottem. Baratnom azert mar kuzdott 4-5 honapot allaskeresessel, de vegul osszejott. Rengeteg interjuja volt, jol beszel nemetul, de a jobb allasokert azert kell a helyi rutin. A szakszervezetek is eleg erosek. Ok felmerik tenni a kerdest egy nagyobb cegen belul, hogy miert kellett felvenni egy "kulfoldit", ha van megfelelo nemet a poziciora, belso athelyezessel pl.
Ennek ellenere azt latom, hogy rendes nemettel meg esetleg masik nyelvvel ha szukseges, jo lehetosegek vannak egy relative "kenyelmes" eletre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4246 Írta: Ritschie
Ritschie válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokai mindenkinek!Akár tapasztalat, akár szolidaritásból szánt rám néhány sort.


Beigazolódni látszik, az országról kialakult képem.Valahogy sejtettem, hogy többen fogják alátámasztani, mint megcáfolni, hogy kint sem könnyű, de a magyarhoz képest lényegesen jobb.Valamint, hogy nem minden a pénz.!Én sem a pénzért megyek elsősorban.Jelenleg fogalmazzunk úgy, hogy van egy biztos munkahelyem, tűrhetőnek mondható fizetéssel.Viszont a mentalitásért megyek ki.Elegem van, hogy az emberek befásultak, üveges a tekintetük mint a zombiknak, fellökjük/felrúgjuk egymást vásárláskor, a volán mögött mindenki megmutatja, hogy ő aztán a májer csávó, köpedelem, széklet, és szemét az utcán, a forradalom golyóütötte lyukait fél évszázad alatt nem tudták eltüntetni a belvárosi épületekröl, az utak...Pfff No és akkor jön, hogy itthon minden nyugateurópai, csak a fizetések, és a környezet színvonala nem.

Én mindenképpen dobbantani akarok ebből a ***-ból mert itt nemvolt, nincs és nem is lesz semmi.De szerencsére nem hajt a tatár.Tanulom a nyelvet ezerrel, aztán majd elkezdek munkát keresni én magam.


Maya és dizel! Nektek külön köszönet, hozzászólásotok kicsit felbátorított.

A villamos kerekei alatt fekvő ember mosolya nem őszínte!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4587 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

sziasztok,

egy kicsit hozzászólnék én is a témához a saját terveimmel.
Dízelhez hasonlóan mérnök vagyok én is, de sajna úgy alakult hogy tavaly nem volt munkám, a csekkek meg jöttek. egyik ismerősöm már évek óta kint dolgozik bentlakásos idősgondozóként.Elintézte hogy képesítés és mindenféle egészségügyi előképzettség és gyenge nyelvtudással kapjak egy gondozottat.
Úgy voltam vele hogy muszáj mert nincs munkám és fizetésem.
addig amolyan "legenda" szerűen gondoltam a kinti viszonyokra amikor hallottam hogy xy így meg xy úgy .Hallottam én is hogy kint sokkal jobban lehet keresni meg ilyenek.
egy idős tolókocsis bácsi mellett voltam 2 hónapig úgy hogy 1150 euro-t kaptam kézhez. hivatalos bejelentett meló volt mielőtt rosszra gondoltok :).
Nem volt gondom szállásra, rezsire és étkezésre. Effektíve semmilyen költségem se keletkezett.
2 hónap után haza kellett jönnöm, de 2300 euroval "bentebb".
Más a légkör teljesen és ezt nem lehet szavakba önteni. aki kint él néhány hetet az megtapasztalja. Azóta is vágyom vissza.
Én megmondom őszintén ilyen irányba kezdek elmozdulni majd a jövőben, Csak itthon szerzek hozzá valamilyen OKJ-s végzettséget is.
Rengeteg idősek otthona hirdet ahol ápolót, idősgondozót keresnek. Hiányszakma kint és jól megfizetve.
A párom és én is elvégezzük és kint ezt fogjuk csinálni.
addig felkészülünk az indulásra.
volt kint szabad időm is és bejártam Münchent gyalog. Rengeteg emberrel találkoztam, nyelviskolába is jártam kint. Sehol sem ért hátrányos megkülönböztetés és mindenhol kedvesek voltak az emberek.
A szomszédoktól kezdve az eladó nőig az egyik helyi drogériában.
36 éves vagyok, de úgy vagyok vele hogy most kell váltani és kint jobb lesz mint itthon.

szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4601 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Papisa,
Ugy latom egyidosek vagyunk:), valtani soha nem keso szvsz..
Mernokkent, miert nem mernok munkakat akarsz megcelozni? A nyugati reszeken azert egy“kezdo“ mernokberkent lehet szamolni evi brutto 60e euroval. Plusz a parod fizetese. Azert ebbol tudtok lakast berelni, megelni es felretenni.
A nemet mellett beszelsz esetleg angolul? Mert pl. nalunk a munkanyelv angol. Nemzetkozi piac, nemzetkozi emberek, Nemetorszagban. Utazgatas kulfoldre, nem tul sok azert, pont annyi, hogy erdekes legyen:) Tenyleg szeretem ezt csinalni, rendesen megnyilik a vilag a kulfoldi tapasztalattal! Az itt elesrol meg nem is beszelve. (De hosszabb tavon egyertelmuen kell azert a nemet. Ugyhogy tanulom :) )
Mondjuk en abban a kisse hu..e helyzetben vagyok, hogy kikuldetesen vagyok es meg mindig a magyar cegtol fuggok bizonyos szituaciokban. De mondjuk anyagilag igy jobb egy kisse.
Az is egy megoldas, hogy otthon keresel egy multit es nemi ledolgozott ido utan valahogy kijossz egy itteni cegehez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4605 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziasztok.
Ezek szerint ez a korosztály vágyik legjobban el az országból
Én is 36 éves vagyok, és most kezdtem tavaly Németországban dolgozni és a nyelvet tanulni.
Szerencsére a Német nem olyan nehéz mint gondoltam, csak nagyon sokat kell vele foglalkozni, tanulni.
Fél év alatt, elég sokat sikerült fejlődni a nulláról.
Sokan ezt meg sem próbálják, mert azt mondják hogy már öreg vagyok én ehhez.
Én meg azt mondom, hogy az az öreg aki annak érzi magát.
Üdv.
És sok szerencsét nektek.
Sziasztok.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!