Megélhetés Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #21200 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziasztok.
Igazatok van, megéri kijönni.
Én már itt dolgozom Karlsruhe-ban, 10 hónapja, és most már szerencsére teljesen a magam ura vagyok.
De azért azt mondjuk el, hogy ha a maga erejéből akar valaki kijönni, nem magyar munkáltatón keresztül, mint én, akkor azért nem is olyan egyszerű a dolog. (Adószám, tb ha a cég nem intézi, mert van ilyen is, lakás, ami nem olyan olcsó, 3-400 euro/hó, plusz kaution minimum 2-3 hónap előre, és nagyon nehéz találni.)
Először egy német munkaközvetítőn keresztül kell dolgozni, nagyon kevés német cég vesz fel direktbe külföldi munkavállalót.
Ez minimum 6 hónap, ami alatt, ha nem a szakmájában dolgozik az ember, akkor 8 euro/óra, ha igen, akkor maximum 10.
Ez nem egy nagy kereset itt németországban, de azért még így is jobban meg lehet élni belőle, sőt sokkal jobban mint otthon.
Én 9 hónapig dolgoztam német munkaközvetítőnél, mire átvett a német cég, és azt is el kell hogy mondjuk azért, hogy itt a munkamorál is sokkal másabb mint otthon, de rém egyszerű az egész, itt dolgozni kell, és kész.
De ha dolgozol, alkalmazkodsz elsősorban a munkához, másrészt a főnökökhöz, és a kolegákhoz, akkor biztos hogy nem fogsz egy rossz szót sem kapni senkitől.
Tehát ne értsen senki félre.
A véleményem nekem is az, hogy mindenképp meg kell próbálni, mert megéri, de nagyon sok türelem és kitartás kell ahhoz, hogy itt is maradjon valaki.
Mi heten voltunk, és a végén csak hárman maradtunk már három hónap után.
Sokan feladják, de ez a legrosszabb döntés amit csak hozhat az ember. Mindig van másik lehetőség, csak meg kell azt találni, és ami a lényeg nem szabad soha feladni.
Tehát ezzel zárom soraimat,
Aki itt van és kilátástalannak érzi az egész helyzetet, az minden alkalommal mikor így érzi, mondja el hangosan: Akkor sem adom fel.
Én is így csináltam. Egy kicsit lehet hogy vicces, de nekem voltak kilátástalannak tűnő pillanataim.
Tehát aki szeretne az jöjjön ki ne gondolkodjon, de azért készüljön fel arra is, hogy azért a kezdet nem olyan könnyű egy idegen országban, idegen emberek között, még ha a nyelvet perfekt beszéli sem.
Sziasztok.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Zita89

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21202 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Ressinka, felszolgáló munkakörben milyen lehetöségek vannak Karlsruheban? Lakás egy ismerösnél van, férjem menne kb. két hét mulva, a német ugy-ahogy megy neki, dolgozni szeret , birja is a strapát. Gondolom nehéz lesz neki is a kezdet, de nem vagyunk feladós tipusok, a másik meg jól irtad, uj ország , uj mentalitás, uj kihivás...nem kell gondolkodni , munka és kitartás.Üdv. Heidi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21210 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Heidi.
Sajnos a felszolgálói munkakörben nem vagyok járatos itt, mert még csak vendéglátó helyeket sem szoktam látogatni. :-))))))))))
De a viccet félretéve.
Ha van ismerős, tehát van hol lakni, akkor már 80% az esélye hogy fog találni munkát.
Lehet hogy nem felszolgálóként, de ha nem válogat a munkában, és ahogy írtad strapabíró ember, akkor valamit fog találni.
Nagyon sok lehetőség van, csak addig kell menni míg az ember meg nem találja azt.
Ha már itt van, és van lakás, akkkor elmegy egy munkaközvetítőhöz, ha magától nem sikerül találni, és akkor biztos hogy fognak neki valami munkát adni.
Szia.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21211 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Én is kösszönöm kedves soraidat de most ütótt meg a guta az elöbb :S :S :S :S
ide jött gondolom a mindenes emberke és elöttem és mellettem a bokrot csutkára irtam, kedves jóazuram igy egybe :dry: persze elkezdte rögtön ki ne merjek menni szolni, neki ez a dolga stb. hát mit mondjak vérzik a szivem hogy ennyire nem tisztelik a természetet

alapvetően nincs gondom velük mert kösszönek mosolyognak a boltba segitókészek, igyekezni megérteni mit akarok mondani, vagy mit szeretnék,
de hát ez a bokor téma most egy kicsit megdobott lelkileg

Mayácska ti miota vagytok kint?
és dolgozol? nekem a fiam dolgozik itt kint és focizik azért jöttem én is ki a drágajóazurammal. ,hogy ne legyen annyira egyedül.

most nem tudom honnan szedtem ezt av forditót de nagyon jóóóóóóóóóóó
http://www.etranslator.ro/hu/magyar-nemet-online-fordito.php
egész jól leforditja most fogom ezzel a testes fiatalemberrel közölnmi mig itt vagyok addig ne gondja ne legyen a kerttel majd én megcsinálom, remélem érteni fogja, bár ez a rész etke bajor és itt tudtam meg,hogy van bajor -német is,

na várom soraitokat és élménybeszámoloitokat amiből remélem én is sokat tanulok, hogy mire kell figyelnem nehogy galibát okozak.
millió puszi nektek
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21220 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

ITT EGY LINK , eurostat statisztika a megelhetesi koltsegekrol az EU orszagaiban. Termekcsoportra is lebontva, EU atlaghoz viszonyitva. Angolul van, de a google translate biztos ad valami ertelmezheto forditast.
A HFCE a tablazatokban egyfajta fogyasztoi kosar, osszehasonlitasnak. (Lakas nincs benne.) Orszagos statisztikak, szoval videk ettol olcsobb mindenhol, nagyvaros meg dragabb minden orszagban.
A lenyeg, a "fogyasztoi" kosar alapjan Mo.-on a megelhetes az EU27 atlag 64%-a, mig Nemetorszag 103%. De pl. szorakoztato elektronika Nemetorszagban olcsobb, Tavkozlesi szolgaltatasok Nemetorszag olcsobb.. Ruhazat eleg hasonlo. Lehet csemegezni:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 10 hónapja #21227 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Csillamama,
látom, madarat fogtál örömödben ;)
Kanárid van? A természetben láttam már őket röpködni (Gran Canarián).
Én egyedül vagyok, mint a hatodik ujjam. Már hozzászoktam :laugh:
Ha jól értem, akkor te Bayern-ben laksz.
Én Rastattból írom soraimat. A francia határtól vagy 10km-re.
Járj nyelviskolába, ha van rá lehetőséged!
Minden jót!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!