Megélhetés Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #22465 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Mi 2 gyerekkel vagyunk kint Frankfurtban, tehát ha nem is müncheni árak vannak, de ahhoz közeli.
Egyelőre a párom dolgozik csak, és a nettója most 1550 körül van (ehhez jön majd + 170 euró körül, a diploma honosítása után), ill. 2 gyerekre családi 368euró.
Óvoda egész napra, 2 gyerekre 290 euró. Kaja nekünk 300-320 körül van/hó. Lakás melegen 580 euró. Internet, telefon 75 euró. Kb. 1250 euró / hó. Plusz még otthon 40ezres hitel, azt marad egyelőre olyan 550 euró/hó (D. honosítás után 700 euró) más egyébre. Mondjuk ebben nincs benne a lakbértámogatás (ezt eddig nem volt pofánk kérni, mondván először valamit tegyünk is le az asztalra), meg az óvoda támogatás (aminek a kitöltését meg nem értjük... :D ), azaz talán kicsit több marad. Nyelvet én is tanulom, talán okt., nov. környékén tudok én is dolgozni, akkor már ok lesz minden. Így azért nem vagyok nyugodt, de meg lehet élni :)
Remélem tudtam segíteni, azért is írtam le kb. a költségeket, hogy lásd, mi mennyi.
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22466 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

keeek írta: akkDeco: igenis adnak meg nettot, sok munkahely segit ebben, megkerdezik, hogy milyen a csaladi hyelzete es ezalapjan mondanak egy netto keresetet (nekunk eurora pontosan megadtak). Termeszetesen nem ez szerepel a szerzodesben, de aki masik orszagbol jon, annak hiaba mondanak bruttot, meg a nettot is nehez atlatni, h mire eleg.

Hát pedig a 23 éves tapasztalatom az, hogy a munkahelyeket nem érdekli a családi helyzeted. (Nem is nagyon kérdezhetnek ennél mert akkor ez könyen vezethet diszkriminációhoz.) Ez majd kiderül, amikor megkapod az adócsoportot. A nagy helyzet az az, hogy egy cégnél van egy szabad hely ami betöltendö. Akkor erre van egy céges kalkuláció és ez bruttó (valamint az egyéb költsége a cégnek). Élböl csak igy tudnak számolni, s nekik minegy, hogy egy házas 2 gyerekes vagy egy egyedülálló fogadja el a munkát, a fö hogy értsen hozzá! Ami nem mindegy (de törvényellenes) az az, ha egy nöt megkérdeznek hogy akar e még szülni, vagy hogy van e kisgyerek! Nálunk meg eleve nem vesznek fel 30-35 év alatti nöt mert az senkinek nem érdeke a cégben, hogy egymás után szüljenek igy a munkahely nem lesz betöltve...
(Igaz ez törvénytelen, de vannak kiskapuk)

Az meg senkit nem érdekel itt a BRD-ben, hogy egy más országból érkezö nem tud a brutto és a nettó értékkel számolni! Tanulja meg vagy maradjon otthon, ahol mindent a szájába rágnak!!


Miért nehéz a nettót átlátni? :whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22469 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Emilio, ez igazán nagy segítség. Tudom, hogy ez csak egy kb-i érték, de ebből már lehet számolgatni. Te milyen munkát szeretnél csinálni? Nagyon sok munkát találtam a neten és az ismerőseink, (akik már kint vannak) azt is javasolják, hogy érdemes a neten keresgélni, mert lehet találni jókat.
Igazából azért szántuk már rá magunkat, mert már a dupláját fizetjük itthon a hitelnek, amit anno felvettük és már egyre jobban csúszunk le a lejtőn,mert nem bírjuk. Muszáj tennünk vmit. Még pontosan nem döntöttük el, mi lenne a helyes megoldás, mert nem tudom, hogy ha csak hagyjuk a házat, bírjuk-e a kinti életet és ezt is fizetni együtt. Azt hiszem, kicsit sok lenne. De most itthon akarjuk kérni a svájci frank rögzítését. Ezért is megy kis egyenlőre a párom (férjem), mert ő kapna lakást, arra nem kellene költeni, kicsit helyre állnánk anyagilag, majd ha már fix helye van, mennénk mi is.
Amúgy, nem tudom, ki hogy tervezi, de mi ha ottkint beindul az életünk, már nem akarnánk hazajönni. Akkor már valószínű, hogy eladnánk a házat, kitisztáznánk itthon a számlákat és ottkint telepednénk le. Már alig várom. :) Szeretnék a gyerekeimnek egy nyugodtabb, biztosabb jövőt,nem olyant, mint a miénk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22497 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Hát én nem tudok mit mondani erre, ketten vagyunk, 1 interjún voltunk fejenként, mindkettőn megkérdezték h házasok vagyunk-e. Fizetést pedig egyik esetben kb mondtak nettora, masiknal centre pontosan annyit, amennyi nekunk is kijott a netto-szamoloval. És barátom munkahelyén érdeklődtek később, hogy hogyan sikerült eddig beilleszkedni, találtam-e én is állást... (amihez egyébként segítettek is eleve, jó, nem nagy szám, de jár vele biztosítás meg ugye németek között lehetek, ami nem rossz nyelvtanuláshoz..) Tehát azt nem mondhatom, h ez általános lenne, de van ilyen munkaadó is. És nem agysebészek vagyunk :)
Szerencsére nem mindenki osztja a véleményed :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22503 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

SOHA nem írok alá olyan szerződést, amit nem olvastam végig, vagy amiben van olyan rész, ami nem világos. Nem 8 általánosom van, így van annyi eszem, hogy milyen szerződéseket érdemes aláírnom.
Abban igazad van, hogy sokan aláírják a papírt, amit az orruk elé dugnak. Pont ezért (is) akarok úgy kimenni, hogy előtte megtanulom a nyelvet, hogy még véletlenül se tudjanak átvágni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22619 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Aniko79 írta: SOHA nem írok alá olyan szerződést, amit nem olvastam végig, vagy amiben van olyan rész, ami nem világos. Nem 8 általánosom van, így van annyi eszem, hogy milyen szerződéseket érdemes aláírnom.
Abban igazad van, hogy sokan aláírják a papírt, amit az orruk elé dugnak. Pont ezért (is) akarok úgy kimenni, hogy előtte megtanulom a nyelvet, hogy még véletlenül se tudjanak átvágni. :)

Ahhoz, hogy megerts egy kacifantosabb jogi szovegezest, ahhoz meg el kell par evet toltened nyelvtanulassal.
Deconak igaza van, BRD ben nem beszelnek nettorol. Brutto van. Ha megkerdezed a munkaltatot akkor ha segiteni akar biztos mond egy szamot, de azt SENKI NEM garantalja kesobb. HA kevesebb, akkor mehetsz a sohivatalba..
Emilio szamai meg pelda. 580-bol nem tudom milyen lakast bereltek 2 felnott, 2 gyerekkel Munchenben, 1 ora tavolsagra munkahelytol. Szerintem konkretan semilyet vagy nem fog megfelelni a kiteteleidnek. Havi 360bol,Munchen, 4 fo konyhapenz meg ugy eleg max., hogy vadaszol az aldi-lidl akciokra es mindenbol a legolcsobb szojapotlekot veszed. Szerintem Munchen nagyon-nagyon minimumbol 2felnott, 2 gyerekkel 2000EUR netto per ho, 0 megtakaritassal. Ha otthon van meg kb. 500EUR havi hiteled, azt meg netto dobd ra erre. Ez alatt belevagni,meghat a tartalek, szerintem az orosz rulett kategoria.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!