Megélhetés Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #22634 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Emilio33 írta: Természetesen egy példa vagyunk, mi ennyiből megoldottuk.
A lakás 52m2, tehát 4 embernek nem a legideálisabb, de kezdetnek jó. Ezért is ennyi, a lakbér. Volt 76m2, pont ideális, de az melegen 780 euró volt, de nem kockáztatunk. Két nagy 18 m2 szoba, ez azért jó, annyi, hogy a nappaliban alszunk, de hát nem mi vagyunk az első...otthon 102 m2-es fullos családi házunk van, van különbség, de céljainkért most kicsit vissza kellett venni. ;)
Kaja ügyben nem akarok senkivel vitára kelni, igen Lidlben, Aldiban, Reweben vásárlunk, és olyan 20-80 százalékban veszünk akciós- nem akciós kaját, tehát nem akciós kaján élünk. De gondolom, mikor kijön egy család, az nem mindjárt a nagy üzletházakban vesz kávét, meg kenyeret meg egyebet, aranyárért. Ezt nem tartom életszerűnek. Én minden kiadást felírok, az elmúlt hónapban 341 eurót költöttünk kajára, mondjuk hús alig volt benne, mert azt az anyóséktól kapunk, itt dolgoznak tőlünk 180 km-re. Minden van asztalon, nem érzem, hogy hiányt szenvednénk bármiben is, persze lehetne 6-700 eurót is költeni, ez igaz. És ahogy írtam már, mi a munkahelytől 1km-re lakunk, egy hónapban 50 euróért tankolunk, ennyi a közlekedésre fordított max. pénz, persze még otthon sem voltunk, az az nőni fog. Tehát ez egy speciális eset, nem München, csak Frankfurt, de talán kis reményt ad többieknek, hogy ennyiből lehet, én ez az oldal vagyok, Ti a másik, kell mindkettő.

Igy kiegeszitve a peldadat ertheto. Kiemeltem az irasodbol ami szerintem a jo hozzaallas es nem erzem ezt a hozzaallast Aniko beirasain.
Azt tegyuk meg hozza, hogy Munchenben nem fogsz kapni atlagos/normal kornyeken 2 gyerekkel 52nm-es lakast! Vagy csak nem atlagos feltetelekkel. Azt, hogy anyosektol kaptok segitseget az kimaradt az elozo kalkulaciobol. Munchenben azert a varosi elelmiszer arak is masok! Egy kicsit ugy erzem, hogy ha valaki sporol es odafigyelessel eri el az adott havi koltseget, akkor azt jo vastagon irja is le!:) MErt meg azt hiszik, hogy ez egy altalanos megelhetesi koltseg! Ez egy olyan kalkulacio, ami odafigyelessel megoldhato. (Bar Munchenben ketlem)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22635 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

En lehet, hogy nem vagyok eleg ertelmes: nem ertem, miert nem lehet megvenni az akcios termekeket? Egyreszt ugyanaz, nem romlott, masreszt en bizony ha pl. a holnap lejaro hus eppen akcios, es ma megcsinalom, akkor megveszem az akciosat. Es massal is igy vagyok. Nem vadaszom az akcios termekeket, de mindig megnezem, mi akcios, es ha eppen arra van szüksegem, akkor megveszem azt. Minek vennem dragabban, ha olcsobban is megvehetem. De bizony amikor kijöttünk, es nagyon nem volt penzem, ugy neztünk körül, hogy tudjuk-e hasznalni az akciosat. mert akkor azt vesszük. Es bizonyara többen vannak ugy, hogy nincs sok penzük. Nem tudom, miert kell elriasztani az embereket? Talan aki akcios termeket vasarol, az ne ugyanolyan ember, mint aki nem? En ugy gondolom, mindenki azt vesz, amit akar, meg amit tud.
Es itt Nemetorszagban az szerintem jo, hogy gyakran az akcios termek is meg hosszabb ideig jo, nem a lejarat utan akciozzak. Bar ezt meg kell nezni mindig, mert üzlete valogatja. En nem szegyellem, tegnap is eppen vettem 2 biogyümölcsjoghurtot: 14-ig jo, gondolom, ezert volt olcsobb. Az egyiket tegnap megettem, a masikat ma fogom. Mi a baj vele? Esaltalaban nylonszatyrot sem kerek, ha fizetni kell erte, mert sok helyen adnak ingyen is. (jo, gyakram akkor sem kerek, ha ingyen van, mert eppen nincs ra szüksegem)
En ugy vasarolok, hogy az akcios termeknel nem azt nezem, hogy akcios, hanem azt, hogy mennyibe kerül, mert nem mindig az az olcsobb, vagy a jobb.
Szoval iteljen el, aki akar....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22636 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

En lehet, hogy nem vagyok eleg ertelmes: nem ertem, miert nem lehet megvenni az akcios termekeket? Egyreszt ugyanaz, nem romlott, masreszt en bizony ha pl. a holnap lejaro hus eppen akcios, es ma megcsinalom, akkor megveszem az akciosat. Es massal is igy vagyok. Nem vadaszom az akcios termekeket, de mindig megnezem, mi akcios, es ha eppen arra van szüksegem, akkor megveszem azt. Minek vennem dragabban, ha olcsobban is megvehetem. De bizony amikor kijöttünk, es nagyon nem volt penzem, ugy neztünk körül, hogy tudjuk-e hasznalni az akciosat. mert akkor azt vesszük. Es bizonyara többen vannak ugy, hogy nincs sok penzük. Nem tudom, miert kell elriasztani az embereket? Talan aki akcios termeket vasarol, az ne ugyanolyan ember, mint aki nem? En ugy gondolom, mindenki azt vesz, amit akar, meg amit tud.
Es itt Nemetorszagban az szerintem jo, hogy gyakran az akcios termek is meg hosszabb ideig jo, nem a lejarat utan akciozzak. Bar ezt meg kell nezni mindig, mert üzlete valogatja. En nem szegyellem, tegnap is eppen vettem 2 biogyümölcsjoghurtot: 14-ig jo, gondolom, ezert volt olcsobb. Az egyiket tegnap megettem, a masikat ma fogom. Mi a baj vele? Esaltalaban nylonszatyrot sem kerek, ha fizetni kell erte, mert sok helyen adnak ingyen is. (jo, gyakram akkor sem kerek, ha ingyen van, mert eppen nincs ra szüksegem)
En ugy vasarolok, hogy az akcios termeknel nem azt nezem, hogy akcios, hanem azt, hogy mennyibe kerül, mert nem mindig az az olcsobb, vagy a jobb.
Szoval iteljen el, aki akar....
Es en megertem emiliot, ha kap az anyosektol hust, akkor minek venni - arrol nem is beszelve, hogy amit kap, az valoszinüleg jobb, mint amit venni tud. En nem erzem ezt az anyos nyakan elesnek. Arrol mar nem beszelve, hogy mi pl. nem eszünk sok hust

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22637 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Azt nem írtam, hogy anyósék húsüzemben dolgoznak (vagy, hogy kell ezt mondani)Kölnben, részleg vezetők, nagyfőnök meg megsértődik, ha nem visznek haza minden héten húst, már nem bírja a hűtőjük. Ez az oka, nem ők veszik nekünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22638 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Eva10 írta: En lehet, hogy nem vagyok eleg ertelmes: nem ertem, miert nem lehet megvenni az akcios termekeket? Egyreszt ugyanaz, nem romlott, masreszt en bizony ha pl. a holnap lejaro hus eppen akcios, es ma megcsinalom, akkor megveszem az akciosat. Es massal is igy vagyok. Nem vadaszom az akcios termekeket, de mindig megnezem, mi akcios, es ha eppen arra van szüksegem, akkor megveszem azt. Minek vennem dragabban, ha olcsobban is megvehetem. De bizony amikor kijöttünk, es nagyon nem volt penzem, ugy neztünk körül, hogy tudjuk-e hasznalni az akciosat. mert akkor azt vesszük. Es bizonyara többen vannak ugy, hogy nincs sok penzük. Nem tudom, miert kell elriasztani az embereket? Talan aki akcios termeket vasarol, az ne ugyanolyan ember, mint aki nem? En ugy gondolom, mindenki azt vesz, amit akar, meg amit tud.
Es itt Nemetorszagban az szerintem jo, hogy gyakran az akcios termek is meg hosszabb ideig jo, nem a lejarat utan akciozzak. Bar ezt meg kell nezni mindig, mert üzlete valogatja. En nem szegyellem, tegnap is eppen vettem 2 biogyümölcsjoghurtot: 14-ig jo, gondolom, ezert volt olcsobb. Az egyiket tegnap megettem, a masikat ma fogom. Mi a baj vele? Esaltalaban nylonszatyrot sem kerek, ha fizetni kell erte, mert sok helyen adnak ingyen is. (jo, gyakram akkor sem kerek, ha ingyen van, mert eppen nincs ra szüksegem)
En ugy vasarolok, hogy az akcios termeknel nem azt nezem, hogy akcios, hanem azt, hogy mennyibe kerül, mert nem mindig az az olcsobb, vagy a jobb.
Szoval iteljen el, aki akar....

Kulonbseg van abban, hogy megveszed az akciosat mert miert ne vagy ha nem azt veszed meg nem jossz ki a penzedbol. Semmi gond nincs az akcios termekekkel, se az Aldival, Lidl prospektusvadaszattal.. Azza lehet gond, ha valaki erre a koltsegvetesre tervezve jon ki Nemetorszagba es utana nem tudja tartani. Tehat a lenyeg, ha leirja valaki, hogy havi 360eur kajapenz per ho, akkor legyen odairva, hogy ez a matek milyen "halmazon ervenyes". Mert ha az anyos adja a hust es Aldi-Lidl 20-80%akcios nem akcios termekek vannak a budzseben, akkor annak aki ezt a 360at olvassa ezt tudnia kell. Mert ebben az osszegben nincs ettermezes, nincs pekseg, nincs biopiac es meg anyos is segitett etc..
Azt, hogy ki milyen eletszinvonalon el es akar elni, az mindenkinek magan ugye. Csak az ilyen budzse ismertetoknel tudatni kell a korulmenyeket, mert ezeket a koltsegeket mindenki sajat szajize szerint ertelmezi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22639 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Eva10 írta: 1 En lehet, hogy nem vagyok eleg ertelmes: nem ertem, miert nem lehet megvenni az akcios termekeket? Egyreszt ugyanaz, nem romlott, masreszt en bizony ha pl. a holnap lejaro hus eppen akcios, es ma megcsinalom, akkor megveszem az akciosat. ...

2 ..Es en megertem emiliot, ha kap az anyosektol hust, akkor minek venni - arrol nem is beszelve, hogy amit kap, az valoszinüleg jobb, mint amit venni tud. En nem erzem ezt az anyos nyakan elesnek. Arrol mar nem beszelve, hogy mi pl. nem eszünk sok hust

Kedves Éva! Természetesen meg lehet venni akrmit és lehet az anyós segitségével túlélni, de az érveim azok, hogy ha valaki itt a BRD is csak úgy él ahogy otthon, sokkal többet dolgozik mint otthon (sokan irják ezt) állandóan takarékoskodik, állandóan az akciós dolgokat vadássza és állandóan gyalog/bicajjal megy, hogy a kocsit ne kelljen használnia, akkor mit változtatott az otthoni életvitelén? Igy Mo.-on is lehet élni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!