Megélhetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22751 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Firma írta: Kanga, nagyon jo, hogy felhoztad az ovoda költseget. Itt nemetbe fizetni kell az oviert es böcsiert, ha kasz helyet...a baratnöm kisfia kerek egy eve var itt Stuttgartba bölcsire talan most novemberben kap...talan...Stuttgartba a lakas arak 600-800 euro+rezsi+energia kb. 900-1200 euro havonta.


Kedves Firma! Ezt majd részletezzd az itt gyakran ellentmondó Peteratde
fórumtársunknak is, mert ő ennek tizedéből meg tud élni itt a BRD-ben!

Hogy ő, hogy csinálja az titok előttem is...

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22759 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Decotext, peteratdenek tudomasom szerint nincs ovodas koru gyereke.
De: szerintem is meg lehet elni annyibol, amennyit peteratde ir. Nem kell nagy lakas, es nem kell feltetlenül nagyvarosban elni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23185 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Eva10 írta: Decotext, peteratdenek tudomasom szerint nincs ovodas koru gyereke.
De: szerintem is meg lehet elni annyibol, amennyit peteratde ir. Nem kell nagy lakas, es nem kell feltetlenül nagyvarosban elni.


Kedves Éva!
Természetesen meg lehet élni sokkal kevesebböl is.**
A Hartz négyesek is megélnek söt, sokan vannak az utcán, akik szintént túlélnek mindent! Erröl nem volt vita soha! Arról ment a beszélgetés, hogy ha valaki ilyen takarékosan, beosztóan, és szigorúan tervezetten tud csak itt megélni a BRD-ben, akkor mit javitott az otthni (Mo.) helyzetén! Ha állandoan a leárazott dolgokat vadászom, kis falusi lakásban élek, lecsavarom a radiátort, és nem utazom sehova, s megelégszem azzal amit kerékpárral, egy teniszütövel s heti 1-2 könyvvel elérhetö, akkor mi az atya uristent javitottam a helyzetemen? Ennél még Mo.-on is sokkal jobban éltem, ezért nem kell egy országot változtatni, pláne nem, ha egy család is szétszakad ....


** Te is kijöttél azért, hogy jobban élj és a munkádat jobban megbecsüljék anyagilag is, de ezzel nem rontottál hanem sokat javitottál az életszinvonaladon! Magad mondtad, hogy nem KELL takarékoskodnod, de néha teszed. Ez azért nagy különbség. Mi már jó 15 éve nem nézzük az árakat, egy Realban vagy más nagyobb multinál. Azt vesszük meg ami kell, s az egyetlen amit megnézünk az a szavatossági dátum! S a célunkat is elértük , mert gyerekeinek jó jelent és jövöt adtunk a kezébe!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23189 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Decotext, lehet, hogy te nem javitanal a helyzeteden. De nem rolad beszelünk. Es neha kell azert sporolnom, es ugy tudok dragabb dolgokat megvenni, ha mashol meg sporolok. Es ha most elköltöztetem a praxist, akkor bizony joideig sporolni kell.
De: en ugy gondolom, ha itt valaki szükösen, de meg tud elni, otthon meg nem, akkor bizony javitott a helyzeten. Es ha tud es akar is dolgozni, akkor lesz jobb is

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23191 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Mas az amikor azert takarekoskodik az ember mert muszaj es nem tud több penzt kiadni , mint amikor azzal ha odafigyel mire tud venni egy autot , vagy el tud menni nyaralni stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23192 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Eva10 írta: De: en ugy gondolom, ha itt valaki szükösen, de meg tud elni, otthon meg nem, akkor bizony javitott a helyzeten. Es ha tud es akar is dolgozni, akkor lesz jobb is

Nos, ebben eltér a nézetünk! Javitani otthon is lehet a helyzeten. Megélni is meglehet, s ha nem tudtunk volna drasztikusan változtatni a helyzetünkön, akkor el sem indultunk volna. Ne feledd otthon is él 9,5 millió ember és bizony a többség otthon is megtalálja a számitását! Itt viszont vannak akik meg tudnak élni 1100 euróból a bayoroknál! Nos, ilyen élteröl beszéltem. Ezt balkézzel megcsinálom otthon Mo.-on is! Nem arról van szó, hogy meg lehet e ezt csinálni, hanem arról, hogy ha csak ennyi, akkor minek kijönni?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!