Megélhetés Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #23194 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Deco!
Nekem csak az elmúlt 1 évben 2 ismerősöm hagyta el Magyarországot, mindegyik más okból, egyik speciel azért, mert a faluban ahol élt, nem bírta elviselni a kisebbség által okozott megfélemlítést, a másik meg huzamosabb ideje nem kapott munkát diplomája (és tudása) ellenére. Mindkettő egyelőre nem él jobb (anyagi) körülmények között (egyik BRD-ben, másik Ausztriában) mint otthon, de idővel ez is el fog jönni, mert az akarat, szorgalom meg van, és így lehet előre lépni. Nem tisztem eldönteni, hogy jól cselekedtek e, lehet lett volna más megoldás is, de tiszteletben tartom döntésüket. Az én példám meg egy másik, volt otthon munkám, nem is kerestem (nagyon)rosszul, feleségemnek is lett volna munkája dipl. ápolóként a gyed után, de mi ez mellett döntöttünk, rengeteg dolgot mérlegelve, átgondolva. Ezeket csak azért írtam, mert nem tudhatjuk ki, miért ment ki, és mi véget döntött az ország elhagyása mellett, ill. valaki úgy is megtalálhatja a számítását egy más országban, hogy anyagilag nem javult jelentősen a helyzete. Én teljes mértékben meg tudom érteni peteratde érzéseit is, és örülök, hogy bejött a számítása itt kint, jó ilyet olvasni (persze ez Rád is vonatkozik)! Ez mellett köszi a sok kemény szót (nem pont nekem címezve), mert a családom után, talán Te vagy a legjobb hajtóerő, a német nyelv elsajátításában. (megjegyzem már voltam egyedül a 2 gyerekkel orvosnál, az asszisztensnőig egész jól elboldogultam, igaz a doktornő még nagy falat volt, de az is menni fog pár hét múlva! :) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zita89
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23198 Írta: Zita89
Zita89 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziasztok!
Többször olvastam itt a fórumokon olyasmit, hogy ha házasok vagytok, az 1ik fél fizujából téged is biztosítanak. Valaki ki tudná nekem ezt fejteni? És ettől menniyben változna a párom fizuja? (1800-1900 nettó körül kap).
A másik: Talán egy hónap múlva lesz hely, hogy mehessek utána. Vendéglátós végzettségem van, 2éves gyakorlattal, köztük külföldi és I.o. éttermekkel. 23 éves vagyok, folyékonyan beszélek angolul, alapfokon olaszul és most tanulom a németet (fogalmazzunk úgy hogy gagyogok), bár az éttermi része megy, mert kajákat piákat számokat ilyeneket ami oda kellhet azokat szépen el tudom mondani. Bár eleinte, amíg nem megy jól a nyelv természetesen bármit elvállalnék. Bayernben lennénk, szerintetek mennyi idő lehet kb míg munkát találok, illetve addig milyenek a kilátások?
Hozzá kell tennem, hogy párom most havonta hazajár (miattam), és igen sokat költünk telefonszámlára is, viszont ő nem nagyon tudja megfogni a pénzét. És mivel egész nap dolgozik, ha vásárolni kell marad a drága kisbolt. :(
A lakás 700 lenne kettőnknek havonta mindennel együtt.
Válaszokat előre is köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #23203 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Persze hogy otthon is meg lehet elni , de ennek ellenere az eletszinvonal itt magasabb .
Itt sem keresi halalra magat mondjuk egy egeszsegügyis , vagy egy munkas a gyarban , vagy egy pek stb de lehetösege van arra hogy megeljen a fizeteseböl es ez a nagy külömbseg !
Az hogy kepezze at magat mindenki , vagy költözzön olyan helyre ahol munka van Magyarorszagon belül , az nem mindenkinek megoldas .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23223 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Zita89 írta: Sziasztok!
Többször olvastam itt a fórumokon olyasmit, hogy ha házasok vagytok, az 1ik fél fizujából téged is biztosítanak. Valaki ki tudná nekem ezt fejteni? És ettől menniyben változna a párom fizuja? (1800-1900 nettó körül kap).
A másik: Talán egy hónap múlva lesz hely, hogy mehessek utána. Vendéglátós végzettségem van, 2éves gyakorlattal, köztük külföldi és I.o. éttermekkel. 23 éves vagyok, folyékonyan beszélek angolul, alapfokon olaszul és most tanulom a németet (fogalmazzunk úgy hogy gagyogok), bár az éttermi része megy, mert kajákat piákat számokat ilyeneket ami oda kellhet azokat szépen el tudom mondani. Bár eleinte, amíg nem megy jól a nyelv természetesen bármit elvállalnék. Bayernben lennénk, szerintetek mennyi idő lehet kb míg munkát találok, illetve addig milyenek a kilátások?
Hozzá kell tennem, hogy párom most havonta hazajár (miattam), és igen sokat költünk telefonszámlára is, viszont ő nem nagyon tudja megfogni a pénzét. És mivel egész nap dolgozik, ha vásárolni kell marad a drága kisbolt. :(
A lakás 700 lenne kettőnknek havonta mindennel együtt.
Válaszokat előre is köszi.


Zita, tényleg kéne kicsit olvasni is, nem csak kérdezni :(
a lényeg, semmibe nem kerül, hogy a családtagok biztosítva legyenek. Be kell jelenteni a férjed krankenkasse (betegbiztosítójánél, és ők is biztosítva lesznek (ha van gyerek, ha nincs akkor te)
1700 euró nettóból futja 700 bér+rezsire. Főleg, ha te fogod kezelni a kiadásokat. Egyébként kizárt dolog, hogy ne legy a férjed utvonalán Netto, vagy hasonló lánc, ahol tudna olcsón vásárolni. Tlefon helyett pedig Skype

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga, Zita89

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23245 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Zita89 írta: Többször olvastam itt a fórumokon olyasmit, hogy ha házasok vagytok, az 1ik fél fizujából téged is biztosítanak. Valaki ki tudná nekem ezt fejteni? És ettől menniyben változna a párom fizuja? (1800-1900 nettó körül kap).

Az élettársi kapcsolat itt nem számít. Ha házasok vagytok akkor a FÉRJED jobb adócsoportba kerülhet sőt, ha van 1-2 gyerek, akkor a legjobb 3-as adócsoportot kapja! Ebben van a legkevesebb elvonás! Ha házaspár vagytok, akkor a férj jogán az egyész család betegbiztositott. (Feleség és gyerekek) Akkor is, ha Te nem dolgozol! Ha viszont munkába állsz, akkor Te már csak az 5-ös adócsoprtot kaphatod és tőled is vonni fognak mindent : adót, betegbiztosítást, munkanélkülit, stb. Ha nem vagytok házasok, (és nem dolgozol) akkor semmilyen ellátást nem fogsz kapni csak mint turista. Ez csak a legszükségeseb dolgokat fedi mert az otthoni TB az alapja s csak három hónapig lesz ez!!

A keresete a "párodnak" nem rossz, hogy ez mire
elég kettőtöknek, az nagyban függ a lakóhelytől!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zita89

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23254 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Biztos csak eliras volt , nem kell gyerek hogy a a 3-as adocsoportba kerülhessen az egyik hazastars :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!