Megélhetés Németországban

  • Zita89
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23281 Írta: Zita89
Zita89 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Novemberig biztosan Pentenried, aztán majd kiderül :) A 700 az rezsivel együtt van 2 főre, tehát afölött csak étkezés utazás telefon stb. Tehát ez alapján összegezve: Ha összeházasodunk, jobb adócsoportban lesz (kevesebbet vonnak le), és még engem is biztosítanak... Csúcs :)
Ne haragudjatok hogy ennyit értetlenkedem, de Németországban még nem adóztam, párom meg (sajna) nem nagyon érdeklődik utána az ilyeneknek, és nem foglalkoztatja nagyon a dolog.
Köszi a válaszokat :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23282 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

papisa írta: Ha egy házasságban az egyik fél előző kapcsolatából származó gyerekek élnek akkor rájuk is vonatkozik az hogy biztosítottak lesznek ha a vér szerinti szülő nem dolgozik átmenetileg ?

Teljesen mindegy, hogy kinek a gyermeke. Ha egy háztartásban él a szülővel akkor biztositott lesz.
A vérszerinti szülőnek viszont házasnak kell lennie azzal a személlyel, aki dolgozik, s biztosítást fizet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23325 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziasztok,

köszönöm a válaszokat, most már ez is tiszta :).

szép napot mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23332 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Zita89 írta: Novemberig biztosan Pentenried, aztán majd kiderül. A 700 az rezsivel együtt van 2 főre, tehát a fölött csak étkezés, utazás, telefon, stb. Tehát ez alapján összegezve: Ha összeházasodunk, jobb adócsoportban lesz (kevesebbet vonnak le), és még engem is biztosítanak... Csúcs

Még a dologhoz:
Házasoknál az adócsoportot meg lehet változtatni, 1x egy évben! Ez azt jelenti pl. hogy a 4-4 ből át lehet változtatni a 3-5-re vagy forditva. Ennek a következő előnye lehet. Mint nálunk, a nejem jóval többet keres mint én, igy neki a 3-as adócsoportot válsztottuk, s nekem az 5-ös jár ebben az esetben! Így a sokból vonnak keveset (nála), s nálam a kevésből sokat, DE! Így összegszerűen havonta jóval kevesebb az elvonásunk. Az viszont igaz, hogy a 4-4-es esetben évvégén az adóbevalláskor mindig kasz vissza, s nem is keveset, mert ebben az esetben a havi elvonás magas, így szinte mindig túlfizetésben vagy ami visszajár! A 4-4 akkor jó, ha kb. egyformány keresnek a házastársak!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zita89

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zita89
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23648 Írta: Zita89
Zita89 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Köszönöm szépen a választ, így már tiszta és érthető. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!