Megélhetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23266 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

timi2012 írta: Biztos csak eliras volt , nem kell gyerek hogy a a 3-as adocsoportba kerülhessen az egyik hazastars

Nem egészen, de félreérthetö volt valóban! Házaspár választhatja a 4-4-es változatot is, ha va gyerek ha nincs! Különben az egyik fél 3-as a mási 5-ös lesz! Igy most korrekt!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zita89

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23270 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziasztok,

Ha egy házasságban az egyik fél előző kapcsolatából származó gyerekek élnek akkor rájuk is vonatkozik az hogy biztosítottak lesznek ha a vér szerinti szülő nem dolgozik átmenetileg ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23271 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

papisa írta: Sziasztok,

Ha egy házasságban az egyik fél előző kapcsolatából származó gyerekek élnek akkor rájuk is vonatkozik az hogy biztosítottak lesznek ha a vér szerinti szülő nem dolgozik átmenetileg ?

ezek a gyerekek hol elnek, veled egy haztartasban? a ver szerinti szülö a parja altal biztositva van?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23273 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Most még Magyarországon vagyunk, de én már interjúkra járok és készülünk a kinti élethez.
Közös háztartásban lakunk itthon is és kint is úgy fogunk ha már mindenki kint lesz .
A kérdés akkor úgy hangzik hogy kint élünk mindannyian már közös háztartásban és amíg feleségem nem talál kint munkát addig az én munkám révén biztosított az egész család ?
A gyerekeknek nem én vagyok a vér szerinti apja és ő természetesen marad :):):) .
ebben az esetben én 3-as adósávban leszek ? Ha a párom is dolgozik már majd akkor ő meg 5-ben ? Azt olvastam hogy ez a legkedvezőbb ebben a felállásban, ha jól értettem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23276 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Ugy tudom hogy amennyiben egy haztartasban el veletek a gyermek , akkor lehet altalad biztositott .A 3-5 adokategoria igazabol akkor eri meg ,ha aki a 3-ba kerül lenyegesen többet keres .
Mert a 3-ban kevesebb az elvonas,de ezert az 5-ben viszont annal több .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23277 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

ok, ha te alkalmazotti viszonyban vagy es nem vallalkozo akkor a feleseged es a gyerekek ( nem kell, hogy ver szerinti apjuk legyel) automatikusan biztositva vannak altalad. Az, hogy IV/IV vagy III/V adoosztalyt kell-e valasztanod az attol függ, hogy mennyi a kereslet. IV/IV adoosztalyt akkor valasztanak ha a hazazstarsak keresete megegyezik azaz mind a ketten pl. brutto 2.000 eurot kerestek vagy hasonlo azaz 1800/2000. III/V adocsoportot akkor kell valasztani ha a hazastars brutto jövedelme sokkal alacsonyabb mint a tied pl. 2000/1000. Az V-ös ilyenkor sokkal kevesebbet kap ki. Ha az elejebe csak te dolgozo a feleseged nem akkkor javaslom a III-ast. Ha a feleseged elkezd dolgozni akkor viszont függetlenül. hogy Ö mennyit kap csak V-be tud menni ( pedig lehet, hogy ugyanaanyit keres mint te es igazabaol IV/IV-be kellene, hogy legyetek), mivel evközben adoosztalyt nem lehet valtani, csak a következö adoevben. ( itt viszont ha valaki emiatt tul sok adot fizetett be, akkor evvegen a szemelyjövedelem adobevallasnal visszakapja es forditva...ha tul keveset fizetett) .
A következő felhasználók mondtak köszönetet: timi2012

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!