Megélhetés Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #22441 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Köszi, köszi, köszi!!!!
A párom a férjem. :) Ez már nettó kereset lenne, az említett 1500 euro. Buszsofőrnek menne, azt mondták, eleinte nem az sem baj, ha nem tud németül, mert helyi járatos buszra menne és minden szombaton kellene mennie német tanfolyamra. Én meg persze, mindenképp elmennék itthon egy gyorstalpalóra, mert bár németből érettségiztem, már sokat felejtettem.
És azt a lehetőséget megoldhatónak látnátok, hogy míg a férjem dolgozik, én keresnék magyar családnál babyszitterkedést, ahol még a vállalt gyerekeken kívül az enyéimre is tudnék vigyázni? Bár, hosszútávon megint nem jó,mert oviba muszáj mennie a nagyobbik lányomnak. Akkor lehet, hogy még sem jó ez a megoldás sem. Akkor mit ajánlotok egy két gyerekes családnak? Milyen megoldást keressünk?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22448 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Aniko79 írta: Sziasztok!
Mi még csak tervezzük, hogy hová is szeretnénk menni, azt már biztosan tudjuk, hogy Németországba. két gyerekünk van, egy 1 és egy 3 éves kislány. Én azt szeretném megkérdezni, hogy egy 4 fős család kb. mennyi pénzből képes megélni kint. Páromnak ajánlottak munkát, 1500-1700 eurot kapna. Azt mondta egyik ismerősünk, ez nagyon kevés a megélhetéshez. Mondjuk ez csak kezdő fizuként adnák. Nektek mi a véleményetek erről?


Szia,

a nagy kérdés ahogyan már más is írta, brutto vagy netto, de legalább ekkora, hogy hol akartok élni. Vidéken 1700 nettóból kifejezetten jól meg lehet élni két felnőttnek két gyerekkel.
Az egyik szomszédomnak két kis gyereke van, még nem kapott családi pótllékot, de még így is kijönnek az ő fizetéséből. Az óvodai díjat jó eséllyej visszatérítik, csak igényelni kell. Münchenben szerintem sem elég.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22452 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Aniko79 írta: Köszi, köszi, köszi!!!!
1 / Ez már nettó kereset lenne, az említett 1500 euro.
2 / És azt a lehetőséget megoldhatónak látnátok, hogy míg a férjem dolgozik, én keresnék magyar családnál babyszitterkedést, ahol még a vállalt gyerekeken kívül az enyéimre is tudnék vigyázni?

1 / Furcsállom nagyon, de igy legyen! Nekem az 1500 nettó soknak tünik, buszsofőrnek! Én 12 éves céges tagként, grafikusként, kapok májustól (fizetésemelésem volt!) 1600 körül NETTÓ. (5. adócsoportom van.) Neki a 3. lesz, akkor is egy kicsit magasnak tűnik! (Feltétlenül kérjétek meg a bruttó fizetés, irásos igéretét! Ne szóban! IRÁSBAN és BRUTTÓ! Ezzel tudsz kalkulálni! A nettóval nem, mert változó!

2 / Ezt felejtsd el. Szerintem ilyet nem fogsz találni. Inkább lottózzál, akkor hamarabb megoldódik a probléma.....! Ezen kivül, ha magyarok között vagy, lassabban tanulsz németül (s a gyermeked is magyarul fog beszélni ami, nem cél) s ez nagy hátrány!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22457 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

köszi a sok infot. Tényleg sokat segítetek. Ezért nagyon hálás vagyok.
Egy biztos már számunkra, mivel sok-sok véleményt olvasunk, tényleg látszik, hogy nem mindegy, hol van az ember helyileg. Igazából a hely nekünk "mindegy", természetesen nem az alja nép közé akarok menni, de nem is a gazdag negyedben.
Abban igazad van Decotext, hogy nem tanulnának a gyerekek meg hamar beszélni, ha babysitter lennék. Ez amúgy csak egy villám ötlet volt. :) Rengeteg barátunk kint van már, de nagyon elszórva, Németbe, Ausztriába és sokan Angliába. De mivel angolul egy szót sem tudunk, meg messzebb is van, azt a lehetőséget kilőttük.
Kicsit megijesztett Kanga, hogy nem tudom beadni őket oviba, pedig én is el akarok menni dolgozni. Még ha takarítónőnek, akkor is, nem akarok otthon ülni.Most GYED-en vagyok még, de jövő áprilistól megszűnik és csak GYES-en lehetek, ami 25.000 ft. Csak a hitelünk 120.000. Szóval, ezt már nem akarom megvárni, lépni akarok. De természetesen elkapkodni sem szeretném, ezért igyekszem mások "kárán" tanulni, összeszedni a sok infot és véleményt. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22459 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Aniko, ne haragudj, egyaltalan nem akartalak megijeszteni! Nekem nincs gyerekem igy az informacioim masodkezbol valok. A kozelmultig azzal kerestem nemi penzt hogy gyerekekre / kisbabakra vigyaztam, es ugy tunt nekem hogy nagyon nagy a igeny erre - a szulok szerint, akikkel beszeltem, azert mert nehez ovodaban helyet talalni. Ha erdekel, nezd at ezeket a temaval kapcsolatos linkeket:
http://www.sueddeutsche.de/muenchen/betreuungsmisere-in-muenchen-kein-platz-fuer-kinder-1.1336102
http://www.betreut.de/kita
http://www.urbia.de/archiv/forum/th-3435664/Wer-von-Euch-hat-fuer-sein-3jaehriges-keinen-Kindergartenplatz-in-Muenchen-bekommen.html
Ezekbol az derul ki hogy bar nehez, de nem lehetetlen stb., illetve talalsz gyakorlati tanacsokat arra hogy hogyan lehet jelentkezni.

Egyebkent csak megerositeni tudom Decotext velemenyet, hogy ha nem nemet nyelvu gyerekekre vigyazol, az ordogi kor. Velem pont ez tortent: angol anyanyelvu szulok gyerekeire vigyaztam, mondvan hogy nem tudok jol nemetul ugyhogy ez a legegyszerubb de majd kozben megtanulok, aztan az elmult par honap alatt semmit nem feljodott a nemetem mert senkivel soha nem beszeltem nemetul... Tehat hosszu tavon ez nem megoldas, bar rovid tavon jol johet a plusz penz - sajnos fogalmam sincs hogy vannak-e magyar nyelvu csaladok akiknek erre lenne igenye, illetve hogy hol lehetne ilyeneket talalni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22460 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

akkor még a hitelnek is ki kellene jönnie az 1500 euróból, vagy azt addig kiadjátok annyiért? München tényleg sokkal drágább mint máshol, viszont a fizetések annyival nem jobbak..

Deco: igenis adnak meg nettot, sok munkahely segit ebben, megkerdezik, hogy milyen a csaladi hyelzete es ezalapjan mondanak egy netto keresetet (nekunk eurora pontosan megadtak). Termeszetesen nem ez szerepel a szerzodesben, de aki masik orszagbol jon, annak hiaba mondanak bruttot, meg a nettot is nehez atlatni, h mire eleg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!