Megélhetés Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #21235 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziaaaaaaaaa Maya

igen madarat fogtam :lol: de hát ez van én választottam igy nem igazán reklamálhatok sehol. ;)
baromi nehéz nevelni ezt a madárkát mert igen agyas jószág. :silly:

Én itt lakom Regensburg alatt Cham tartományban de nem röhögni ha rosszul irom le a nevet ahol lakom per.-pillanat, Zandt.

te egy nagyon faintos csajszi lehetsz ha igy megállod a helyed , -mert ugye a nők mindig talpra esettebbek mint a férfiak-

itt foglamam sincs hogy induljak el egy nyelviskolába , mert ha valahol bent van a városba oda nem tudok bemenni, de mivel itt tettek fel nagyon klasz kis tananyagokat megprobálok azon tanulni aztán a német is tanulja meg,hogy más nyelv is van a világon ,
meglepő volt számomra, hogy tavaly másik helyen voltam szálláson egy magán háznál ahol a férfiu aki majd a 70-et taposta marhákkal foglalkozott és olyan fitt volt mint aki konditerembe jár,
mondjuk nem semmi melo amit csinál reggel 6.kor már mezpn nyomatta 7-re megcsapolta teheneit abból tett az asztalra a reggelihez, és utána látta el az állatokat,

és a legszebb az volt, hogy minden reggel magyarul mondtam neki jó reggelt, hogy van?
aztén 3 nap mulva igy fogadott.

tehát ők simán jobban tudják a magyart kiejteni szépen mint én a németet de hát igyekszem

Jó kis hely lehet amerre laksz, át is tudsz menni Franciákhoz ha akarsz?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 10 hónapja #21239 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Csillamama,
igen, sok minden újdonságnak tűnik számodra.
Ilyen az idősek (általában) jó fizikai állapota.
Az én apósom 79, de még napi szinten autót vezet. Két éve még visszametszette a cseresznyefát a háztetőről.
Itt a 60év körüliek nem a temetésre tesznek félre, hanem inkább még vesznek egy új autót.
Túrázni járnak csoportosan, ápolják a kis Schrebergarten-jeiket (ez egy kis weekend-telket jelent egy kis házzal, ahol zöldséget-gyümölcsöt termelnek. Már 800eurotol lehet ilyet vásárolni, szinte az ország egész területén), egyszóval ÉLNEK.
Tudom mit válaszolnál erre,.. mert megtehetik!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21344 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Szia Maya! Kérdezni szeretném, hogy ezeken a vikend telkeken , lehet-e élni, tehát lakóhelyül szolgálhatnak-e , mivel látom h rendes kis házacskák vannak rajta, ami állandoan lakható lenne igy képen az 8000 eu között mozog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21346 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

heidi írta: Szia Maya! Kérdezni szeretném, hogy ezeken a vikend telkeken , lehet-e élni, tehát lakóhelyül szolgálhatnak-e , mivel látom h rendes kis házacskák vannak rajta, ami állandoan lakható lenne igy képen az 8000 eu között mozog.


Ezek a házikók mind mobilnak vannak deklarálva. Lakhatási engedély nem adható ki rájuk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21349 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban


Szia Heidi,
ezekben a házacskákban nincs folyóvíz, csak kút az udvaron, ami csak öntözésre szolgál.
Nem szabad rendes wc-t beépíteni, csak egy ahhoz hasonlót, nem áshatsz lukat(mint otthon a kerti wc-k)neki.
Ahhoz, hogy egy ilyen a tulajdonodba kerüljön, egy egyesület tagjává kell válnod: Gartenverein/ Verein der Gartenfreunden nevezik ezt.
És persze nincs postaládád se, hanem a rendes címedet kell megadnod elérésül. Szóval nem megoldható a bejelentkezés!
A mi szomszédunknak még tv-je is van bennt, az öregek nagytöbbsége szinte ősztől-tavaszig ott elbabrál..
Ahhoz, hogy egy 15 nm-es házikót felhúzz rá, több ezer eurora van szükség.
De megéri, mert nekem is minden megterem rajta.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21357 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Attila_BRD írta: Ezek a házikók mind mobilnak vannak deklarálv a. Lakhatási engedély nem adható ki rájuk.

A mienkben volt tusoló, wc,, fűtés, kiskonyha még sem lehetett rá lakhatási engedélyt kérni. (Nem mintha ezt kérni akartuk volna, csak úgy elmondom hogy ez valóban nem lehetséges még ilyan "konfortfokozat" mellett sem!) Az persze más tészta, hogy ki meddig van ott, s meddig alszik ott, stb. A fiam több hétig kinnt aludt -nyáron- amig a kéróját annak idején renoválta.... ez símán engedett.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!