Megélhetés Németországban

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21376 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Köszönöm szépen a válaszokat, és nagyon jó dolog, h minden megterem ezeben a kis kertekben :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22425 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Sziasztok!
Mi még csak tervezzük, hogy hová is szeretnénk menni, azt már biztosan tudjuk, hogy Németországba. két gyerekünk van, egy 1 és egy 3 éves kislány. Én azt szeretném megkérdezni, hogy egy 4 fős család kb. mennyi pénzből képes megélni kint. Páromnak ajánlottak munkát, 1500-1700 eurot kapna. Azt mondta egyik ismerősünk, ez nagyon kevés a megélhetéshez. Mondjuk ez csak kezdő fizuként adnák. Nektek mi a véleményetek erről?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22428 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

attol nagyon fugg, hogy hol elnetek, mert a lakasberles sokat visz, es az ettol fugg. Az lenne az erdekes, hogy a lakber utan mennyi marad a kezetekben, es az elegendo-e. 4 fore az osszeg valoban nem tul nagy, biztosan nem fogtok belole nagylabon elni, a kerdes inkabb az, hogy egyaltalan normalis korulmenyek kozott kivitelezheto-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22430 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

köszi! Igazából, én is el szeretnék majd menni dolgozni, a gyerkőcöket meg bölcsibe illetve oviba adnánk. Mi Münchent néztük, páromnak ott lenne ez az állás, az elején kapna lakást, de ha már mi is kimennénk, akkor már albérletbe kellene mennünk. két fizuból csak össze lehet hozni vmit. Vagy nem sok maradna? milyen ára van az albérletnek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22432 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Aniko79 írta: Mi még csak tervezzük, hogy hová is szeretnénk menni, azt már biztosan tudjuk, hogy Németországba. két gyerekünk van, egy 1 és egy 3 éves kislány. Én azt szeretném megkérdezni, hogy egy 4 fős család kb. mennyi pénzből képes megélni kint. Páromnak ajánlottak munkát, 1500-1700 eurot kapna. Azt mondta egyik ismerősünk, ez nagyon kevés a megélhetéshez. Mondjuk ez csak kezdő fizuként adnák. Nektek mi a véleményetek erről?

Először is fontos, hogy a "párod" a férjed legyen, tehát házasok legyetek, mert másképpen többszöröse lesz a költség. Pl külön kell akkor betegbiztositás, mert az egy kereső jogán csak a házasok és gyermekeik lesznek biztositva! Aztán: tudni kéne, hogy melyik terültere akartok menni, mert pl. München, Hamburg vagy Berlin enniért nem tartható körzet lakbér szempontjából (Lányom Münchenben 1200 eurót fizet lakbért)! S ami az én érzésem, hogy ez a bér, egy bruttó bér (noha nem tértél ki arra, hogy milyen munkakör ez), igy ebből még lesznek levonások. (A BRD-ben nem nagyon adnak meg nettó bért, mert 6 különböző adócsoport van, ahol teljesen mások a levonások.) S ha mindezeket tisztáztad, akkor egy kis plusz: családipotlék az jár majd, ami két gyermek esetén 2x184=368€ "Kindergeld", ha otthon lemondjátok a CSP-ot. Ezenkivül, ha kicsi az egy főre jutó kereset, akkor lehet lakbértámogatást is kérni. (Kapni az már nehezebb, mert nagyon alacsony a kereseti szint ehez.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22434 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Aniko79 írta: Páromnak ajánlottak munkát, 1500-1700 eurot kapna. Azt mondta egyik ismerősünk, ez nagyon kevés a megélhetéshez.


Erdemben csak akkor lehetne hozzaszolni ha tudnank, vajon ez netto vagy brutto fizetes-e. (Ha brutto, es Munchenben, akkor sajnos nem tudom elkepzelni hogy egy csalad megeljen belole.)

Gondoltam felhivom a figyelmedet hogy nehez ovodai helyet talalni, hosszu varolistak vannak meg a maganovodaknal is. Meg ha ovodaban lennenek is a gyerekek a nap egy reszeben, akkor is konnyen lehet hogy csak ugynevezett minijobot tudnal talalni, ez maximum 400 eurot fizet havonta, tehat nem nagy segitseg anyagilag. (Azert gondolom hogy nehez lenne ennel komolyabb munkat talalni mert egyreszt az ovoda koltsege konnyen tobb lehetne mint a kereseted, foleg ha azt szeretned hogy egesz nap ott legyenek a gyerekek, masreszt hatranyban lennel munkakeresokent masokkal szemben mint kisgyermekes anyuka.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!