Megélhetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22620 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

mahlzeit írta: Szerintem Munchen nagyon-nagyon minimumbol 2felnott, 2 gyerekkel 2000EUR netto per ho, 0 megtakaritassal. Ha otthon van meg kb. 500EUR havi hiteled, azt meg netto dobd ra erre. Ez alatt belevagni,meghat a tartalek, szerintem az orosz rulett kategoria.

2000 nettó München és közvetlen környékén 4 személynek nem elég. Pláne nem ha még ebből takarékoskodni ha akar valaki! A lakásra rámegy minimum a fele (rezsivel) és ezt akkor abszolult minimálisan számoltam s csak akkor ha takarékoskodik a vizzel s fűtéssel!! +Közlekedés, biztositások, iskola, kaja, stb. Aki ezt megcsinálja az egy szuper nagy életművész és nem tudom hogy mennyivel jobb így élni, mint ahogy otthon a hitelek mellett keresni az anyanyelvű megoldásokat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22622 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Ami kimarad: 2x184 euron a "Kindergeld" ami rájön a fizura, de azért én nagyon kiváncsi lenék, hogy mi az a munkakör, ahol 2000 nettót adnak már az indulásnál! Tűzszerész vagy és háborús aknákat szedtek az erdőben vagy at atomfizkában tevékenykedsz?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22628 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Természetesen egy példa vagyunk, mi ennyiből megoldottuk.
A lakás 52m2, tehát 4 embernek nem a legideálisabb, de kezdetnek jó. Ezért is ennyi, a lakbér. Volt 76m2, pont ideális, de az melegen 780 euró volt, de nem kockáztatunk. Két nagy 18 m2 szoba, ez azért jó, annyi, hogy a nappaliban alszunk, de hát nem mi vagyunk az első...otthon 102 m2-es fullos családi házunk van, van különbség, de céljainkért most kicsit vissza kellett venni. ;)
Kaja ügyben nem akarok senkivel vitára kelni, igen Lidlben, Aldiban, Reweben vásárlunk, és olyan 20-80 százalékban veszünk akciós- nem akciós kaját, tehát nem akciós kaján élünk. De gondolom, mikor kijön egy család, az nem mindjárt a nagy üzletházakban vesz kávét, meg kenyeret meg egyebet, aranyárért. Ezt nem tartom életszerűnek. Én minden kiadást felírok, az elmúlt hónapban 341 eurót költöttünk kajára, mondjuk hús alig volt benne, mert azt az anyóséktól kapunk, itt dolgoznak tőlünk 180 km-re. Minden van asztalon, nem érzem, hogy hiányt szenvednénk bármiben is, persze lehetne 6-700 eurót is költeni, ez igaz. És ahogy írtam már, mi a munkahelytől 1km-re lakunk, egy hónapban 50 euróért tankolunk, ennyi a közlekedésre fordított max. pénz, persze még otthon sem voltunk, az az nőni fog. Tehát ez egy speciális eset, nem München, csak Frankfurt, de talán kis reményt ad többieknek, hogy ennyiből lehet, én ez az oldal vagyok, Ti a másik, kell mindkettő.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22630 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Emilio33 írta: Természetesen egy példa vagyunk, mi ennyiből megoldottuk.
A lakás 52m2, tehát 4 embernek nem a legideálisabb, de kezdetnek jó. Ezért is ennyi, a lakbér. Volt 76m2, pont ideális, de az melegen 780 euró volt, de nem kockáztatunk. Két nagy 18 m2 szoba, ez azért jó, annyi, hogy a nappaliban alszunk, de hát nem mi vagyunk az első...otthon 102 m2-es fullos családi házunk van, van különbség, de céljainkért most kicsit vissza kellett venni. ;)
Kaja ügyben nem akarok senkivel vitára kelni, igen Lidlben, Aldiban, Reweben vásárlunk, és olyan 20-80 százalékban veszünk akciós- nem akciós kaját, tehát nem akciós kaján élünk. De gondolom, mikor kijön egy család, az nem mindjárt a nagy üzletházakban vesz kávét, meg kenyeret meg egyebet, aranyárért. Ezt nem tartom életszerűnek. Én minden kiadást felírok, az elmúlt hónapban 341 eurót költöttünk kajára, mondjuk hús alig volt benne, mert azt az anyóséktól kapunk, itt dolgoznak tőlünk 180 km-re. Minden van asztalon, nem érzem, hogy hiányt szenvednénk bármiben is, persze lehetne 6-700 eurót is költeni, ez igaz. És ahogy írtam már, mi a munkahelytől 1km-re lakunk, egy hónapban 50 euróért tankolunk, ennyi a közlekedésre fordított max. pénz, persze még otthon sem voltunk, az az nőni fog. Tehát ez egy speciális eset, nem München, csak Frankfurt, de talán kis reményt ad többieknek, hogy ennyiből lehet, én ez az oldal vagyok, Ti a másik, kell mindkettő.


Ilyen takarékosan állandóan a leértékelt cuccokat vadászva Mo.-on is meg lehet élni! Szerintem akkor nem sokat változtattatok az életkörülményeteken! Ha nekünk itt kint is állandóan "meg lehet csinálni" s "megoldottuk" lebegne a szemünk előtt, akkor haza mennénk és a 102 m2-ből 52m2-be meg nem fejlődés! Bocs' de hús nélkül, az anyós nyakán mi soha nem élnénk! Az meg nekem nevetséges, hogy havi 50 euróért tankoltok, mert akkor a kocsi gyakorlatilag áll! Természetesen lehet igy is élni, de akkor mi ennek az előnye az otthoni élettel szemben?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22632 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Értem, köszi a válaszod!
Még egyszer mondom 4 hónapja vagyunk itt, munkám nekem még nincs, nem is lehetett volna gyerekek miatt, de lesz. Addig ha nem is spórolunk, de odafigyelünk. Légyszi idézz mikor írtam, hogy leértékelt dolgokat vadászok. Különben ahol ilyen van, onnan úgy kell ellökni a német (láthatólag nem csóró) embereket. Nekik is milyen rossz. Tudjuk miért vagyunk itt, mi a célunk, ehhez kicsit visszább veszünk (de talán nem is...), hogy újra felfele lépjünk, de ezt nem akarom ezt veled kitárgyalni, magánügy. Gondolom a Te életedben is volt ilyen. Ezt az anyós dolgot is hagyjuk, mert nem ismered a családunkat, nálunk ez természetes, soha nem vártam el, soha nem kértem (sőt, de ők ilyenek, majd legközelebb nem engedem be őket), de ez sem Rád tartozik, csak azért írtam, hogy lehessen látni a költségeket. Ezt a kocsi témát sem értem, bocs, miért baj ha áll a kocsi, most adjam el, vagy mi?? Te a szomszéd boltba is avval mész? Különben én kezdek belefáradni, hogy mindent meg kell magyarázni, mert jöttök, és mindenbe beleköttök. Na én hagyom is Nektek ezt a fórumot, mert tényleg jókat lehet olvasni, és tanulni sok mindent.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Micuska26

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22633 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Szerintem Munchen nagyon-nagyon minimumbol 2felnott, 2 gyerekkel 2000EUR netto per ho, 0 megtakaritassal. Ha otthon van meg kb. 500EUR havi hiteled, azt meg netto dobd ra erre. Ez alatt belevagni,meghat a tartalek, szerintem az orosz rulett kategoria.

2000 nettó München és közvetlen környékén 4 személynek nem elég. Pláne nem ha még ebből takarékoskodni ha akar valaki! A lakásra rámegy minimum a fele (rezsivel) és ezt akkor abszolult minimálisan számoltam s csak akkor ha takarékoskodik a vizzel s fűtéssel!! +Közlekedés, biztositások, iskola, kaja, stb. Aki ezt megcsinálja az egy szuper nagy életművész és nem tudom hogy mennyivel jobb így élni, mint ahogy otthon a hitelek mellett keresni az anyanyelvű megoldásokat!

Nagyon nagyon minimumnak irtam, mert ismerek oylat aki iszonyat tud sporolni.. De egyetertek. Ehhez muveszet kell. Raadasul az illeto aki kerdezte, kezdesnek netto 1500-bol plusz kindergeldekkel szeretne probalkozni. A szemelyes velemenyem, hogy 2 gyerekkel 2 felnott ebben a konstrukcioban orosz rulett Munchenben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!