Megélhetés Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22649 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Decotext, neked az a hobbid, hogy nem sporolsz,nekem meg az, hogyha ott van az orrom elött es olcsobb, akkor azt veszem.
De nem ugy elek, ahogy otthon, eppen most irtam peteratdenak, hogy kevesebbet dolgozom, illetve nem is tudom, hogy kevesebbet-e, de mindenesetre kiszamithatobb. Nem dolgozom este es hetvegen, csak ha ügyelet van. Otthon szinte mindig dolgoztam - maganorvoskent akkor alltam rendelkezesre, amikor a fizetökepes paciensnek szüksege volt ra, es ideje is volt. Ez azzal jart, higy bizony este es hetvegen is dolgoztam, es szinte mindig elerhetö voltam.
A keresetet nem igazan tudom ertekelni, mert itt sokkal jobb a jövedelem, de sokkal több a kiadas is, pl több az alkalmazottam, a rendelö kiadasai ia magasabbak, stb...en otthon is jol kerestem, de az allando munkat egyre kevesbe birtam.
Es amiota bennt lakunk a belvarosban, es a munkahelyem csak 1200m-re van, bizony szinte mindig gyalog jarok, Nem az auto kimelese celjabol, es nem sporolasbol, hanem ez a sportom. En utalok sportolni, es igy oldom meg. Azonkivül vasarolni meg szeretek - es nemcsak akciosat - es igy a belvaroson at menni kifejezetten jo. Arrol nem beszelve, hogy nagyon szep a varos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22650 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

zigeuner, vegre valaki egyetert velem abban, hogy itt sokminden olcsobb, mint otthon. Meg a lakast is beleszamitva, összessegeben olcsobban lehet kijönni, mint otthon.
En persze nem jövök ki olcsobban, mert sokkal több ruhat, sminket, egyebet veszek, es nem a legolcsobbakat...
De ugye, ezeket, ha eppen nincs elegendö penzem, akkor nem veszem.
Marciusban költöztem, es akkor eppen nem volt sok penzem. Bizony meglepöen sokat lehet sporolni, ha odafigyel az ember. Mert itt a kenyer holnap is ugyanannyiba kerül, es minden mas is.
Az en lakasom garazzsal melegen 890 euro es 123m2. Jo, kisvarosban lakom, keleten. De olyan sokkal otthon sem lenne olcsobb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22656 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Eva10 írta: Es amiota bennt lakunk a belvarosban, es a munkahelyem csak 1200m-re van, bizony szinte mindig gyalog jarok, Nem az auto kimelese celjabol, es nem sporolasbol, hanem ez a sportom. En utalok sportolni, es igy oldom meg. Azonkivül vasarolni meg szeretek - es nemcsak akciosat - es igy a belvaroson at menni kifejezetten jo. Arrol nem beszelve, hogy nagyon szep a varos.

Egy kicsit elcsúsztál a témától! Arról volt szó, hogy 1500-2000 nettóból Münchenben vagy közvetlen környékén 4 személy, hogyan tud megélni! Nos, ha Te vásárolgatsz azért emlitsd azt is , hogy Te keleten vagy (s nem Müncsneben élsz) ahol minden olcsóbb a lakbértől kezdve az üzemanyagig. S nem mond, hogy nem mert sajnos elég gyakran kell keleten is tankolnom.....!
Egyébként ha vásárolgasz akkor biztosan nem 1500 nettó megélhetésből teszed ezt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22660 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Decotext, a forum temaja a megelhetes. Egy tema volt amit emlitesz.
Es: en nagyon gyakran megemlitem, hogy keleten elek, csak el kellene olvasnod amit irok,
Es: azt se rejtem veka ala, hogy most mar jol keresek. Nem 1500 nettobol teszem, de ezt is irtam maer többször, hogy most mar jol keresek.
Ugyanakkor vannak idöszakok meg most is, amikor sporolnom kell, es esetleg 1500 netto költhetek csak.
Meg egy: eppen most vacsoraztunk a lanyommal, es probalgattuk szamolni, hogy elköltünk-e napi es fejenkent 10 eurot elelemre. Arra jutottunk, hogy meg igy sem, hogy mi nagyyon sok biot eszünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22661 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

DECOTEXT írta:

Eva10 írta: Es amiota bennt lakunk a belvarosban, es a munkahelyem csak 1200m-re van, bizony szinte mindig gyalog jarok, Nem az auto kimelese celjabol, es nem sporolasbol, hanem ez a sportom. En utalok sportolni, es igy oldom meg. Azonkivül vasarolni meg szeretek - es nemcsak akciosat - es igy a belvaroson at menni kifejezetten jo. Arrol nem beszelve, hogy nagyon szep a varos.

Egy kicsit elcsúsztál a témától! Arról volt szó, hogy 1500-2000 nettóból Münchenben vagy közvetlen környékén 4 személy, hogyan tud megélni! Nos, ha Te vásárolgatsz azért emlitsd azt is , hogy Te keleten vagy (s nem Müncsneben élsz) ahol minden olcsóbb a lakbértől kezdve az üzemanyagig. S nem mond, hogy nem mert sajnos elég gyakran kell keleten is tankolnom.....!
Egyébként ha vásárolgasz akkor biztosan nem 1500 nettó megélhetésből teszed ezt!

Deco, akkor olvasd már el az én bejegyzésem is. Ugyanis én bejárok Münchenbe vásárolni, mert egy 30-asra onnét sokkal drágább. Ráadásul négyen vagyunk és per pillanat még csak én keresek. Igaz vígan 2000 nettó felett. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22745 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Kanga, nagyon jo, hogy felhoztad az ovoda költseget. Itt nemetbe fizetni kell az oviert es böcsiert, ha kasz helyet...a baratnöm kisfia kerek egy eve var itt Stuttgartba bölcsire talan most novemberben kap...talan...Stuttgartba a lakas arak 600-800 euro+rezsi+energia kb. 900-1200 euro havonta.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!