Megélhetés Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #22640 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Különben én kezdek belefáradni, hogy mindent meg kell magyarázni, mert jöttök, és mindenbe beleköttök.

Hallgatni arany. A problémára roppant egyszerű megoldás van, csak akkor és ahhoz szólsz hozzá, ami érint, megmagyarázni nem kell semmit. Van egy véleményed, adott esetben leírod, hogy Te ezt hogy csináltad/csinálod és ennyi. Valaki úgyis leírja, hogy ez úgy nem jó. Minél többször magyarázod az igazad, ugyanannyiszor leírja majd Valaki, hogy nem jó.
A szelektív látás és hallás néha nagyon kellemes :evil:

Na én hagyom is Nektek ezt a fórumot

Miért is ? :) ;)
Lásd fent.

Amúgy egy egyszerű számítási menet az átlagos fórumkérdések alapján:
Jó esetben két fő kereső átlagbéren, általában 2 gyerek kindergeld, stb.
Ezzel szemben: lakásbérlet, munkába járási költség/ek, adott esetben óvoda / iskola, lakásrezsi, megélhetés, autó költség/ek. Nagyjából ezek az alapesetek. Ehhez számítható az itthon maradt lakás rezsije, és esetlegesen a törlesztőrészlet/ek. Mindent összevetve erre lehet számszerűsíteni és így lehet reális képet kapni a megélhetésről. Arról rágni a rágnivalót, hogy milyen leértékelt dolgot vadásszon az ember, nagyjából felesleges, mert a felsoroltakból szerintem nem azon lesz a para, hogy 300 vagy 350 eurót eszel meg egy hónapban.

A szemelyes velemenyem, hogy 2 gyerekkel 2 felnott ebben a konstrukcioban orosz rulett Munchenben.

Csak nem forgótárassal, hanem félautomatával. :whistle:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22641 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Bocs, hogy ketszer is megjelent majdnem ugyanaz, hibaüzenetet küldött a rendszer, igy nem tudtam, hogy megis atment, kiegeszitettem, es ismet elküldtem.
Most viszont ismet kiegeszitenem: en regebben mindig elajandekoztam azokat a ruhakat, amikböl kihiztam vagy kifogytam. Most viszont rajöttem, hogy at is lehet alakittatni - persze, csak azokat, amik dragabbak voltak, mert ha dragabb az alakitas, mint a ruha, akkor nincs sok ertelme. Änderungsschneiderin -nek hivjak a varronöt, aki ilyet vallal, gyakran nyugdij mellett csinalja. Es ez itt szokas, több helyen is ki van irva. Bar en keleten lakom, nem tudom, nyugaton mi van.
Lehet, Decotext ismet elitel, de en mostanaban eleg sokat fogytam (szerencsere), es bizony ha a telikabatom nagy lesz, megprobalom atalakittatni. Majdnem 800 euro volt 3 eve, es nagyon szeretem....De azert ennel olcsobb ruhakat is alakittattam. Gyakorlatilag majdnem az egesz nyari ruhataramat, most jönnek majd az ösziek. Es mivel altalaban nem olcso ruhaim vannak, par ruha arabol sokkal többet tudok hasznalni.
Es a draga ruhak nem mondsnak ellent a sporolasnak: nekem szerencsere most mar nem kell mindig es mindenben sporolnom. De ha valami olcsobb, es ugyanolyan jo, bizony azt veszem.
Es igy jut a masik oldalon arra, hogy nem kell mindenütt sporolni.
Nekem nem attol jobb mondjuk a libamajkrem, hogy mennyibe kerül, hanem megnezem az összetevöit, es ugy döntök. ha tul sok adalekanyag van benne, nem veszem meg, mert szemetet nem eszünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22643 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Ilyen takarékosan állandóan a leértékelt cuccokat vadászva Mo.-on is meg lehet élni! Szerintem akkor nem sokat változtattatok az életkörülményeteken! Ha nekünk itt kint is állandóan "meg lehet csinálni" s "megoldottuk" lebegne a szemünk előtt, akkor haza mennénk és a 102 m2-ből 52m2-be meg nem fejlődés! Bocs' de hús nélkül, az anyós nyakán mi soha nem élnénk! Az meg nekem nevetséges, hogy havi 50 euróért tankoltok, mert akkor a kocsi gyakorlatilag áll! Természetesen lehet igy is élni, de akkor mi ennek az előnye az otthoni élettel szemben?
Azzal szeretném kezdeni, hogy meggyőződésem, amit rengeteg példa igazol, hogy az élet színvonala, minősége közel sem mérhető CSAK az anyagiakkal. Én hetente elolvasok 3-4 könyvet átlagosan, filmeket is nézek, zenét hallgatok, közel naponta úszom, ping-pongozok. Télen síelek, nyáron túrázok. Emellet otthon vagyok a neten, fórumozni is szoktam. Kizárólag a család hiányzik pillanatnyilag az életemből, egyébként teljes értékű életet élek.
SOKKAL kevesebbet dolgozom, mint otthon Mo-on dolgoztam, szinte nulla stresszel. Miután megvettem a lakást havi 156 eurót fizetek rezsit, ebben minden benne van, még az uszoda is. Internet + Festnetz 35 euró havonta.
A munkám mellett mindenre jut elég idő (éves havi átlagban 150 óra), és a kb 1200 euróból mindenre jut is amit felsoroltam. És adok haza is pénzt, és most gondolkozom befektetésen.
DCT hajtogathatod a magadét, de ezek a tények

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, mahlzeit, Micuska26

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22644 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Hááát, "Kedveskéim"
München felett vagyok, ca 25 km-re. Itt az Edekában nincs marhahús 10,- € alatt, de más sem nagyon. Az átlagárak kb 15 -20 %-al drágábbak mint Münchenben. A hétvégi bevásárlás a müncheni töröknél kezdődik, a marhalábszár, nyak, leveshús átlag 5 - 7 €, a beefsteak, bélszín stb 8 - 11 €. (Ennyiért otthon sem kapsz marhahúst, és akkor még nem mondtam, hogy borjú, birka szintén dögivel és olcsóbban mint Siófokon.) Utána irány a Real (szintén München) a többi apróságért. Összességében üzaköltséggel együtt ( ca max 60 km) még mindíg minimum 15 %-al jobb mint itt "Tökfalván". Igaz, a lakás melegen, garázzsal, Stellplatz-cal, kerthasználattal csak 800,- € (102 m2) Mondanám, kajaügyileg sokkal olcsóbb mint Siófok volt.
A keresetem otthon sem volt éppen alacsony, de itt kb a háromszorosa. Ja, a kocsi pedig nálam azért áll mert 800 m-re van a melóhely. Az asszony néha előveszi az övét, de általában Ő is csak kerékperonnal (hihihi) közlekedik, mert az Aldi és Co is csak 500 m. Amúgy az itteni Aldi, Lidl és Co olcsóbbak mint az otthoniak. Pedig mi is négyen vagyunk, és én szeretem a húst hússal enni. Na erre varrjatok gombot. Állítom, egy nagyváros a szigorúan vett "megélhetési" költségek tekintetében mindíg jóval olcsóbb mint egy "Tökfalva" Ez érvényes Münchenre éppúgy mint pl. Budapestre.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Micuska26

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22647 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

mahlzeit, teljesen igazat adok neked. Amikor nagyon keves penzem volt, bizony en is vadasztam az akcios dolgokra. De valoban nem lehet ugy kijönni, hogy erre szamitunk. Ha van, jo, ha nem, akkor nem azt eszünk - bizony fillerekböl is lehet jokat enni - es meg megfelelöt is. Amit szinten jonak tartok itt, hogy nincs akkor különbseg a bio es a nem bio termekek között, mint otthon. Mi sok biot fogyasztunk, es nemcsak elelmiszert ( ez mar otthon is igy volt), es ezert ez kifejezetten jo nekünk. Meg az is, hogy nem kell ezert biopiacra menni, hanem a mellettünk levö Tegutban is szinte minden kaphato, de mas boltokban is.
En is nagyon jonak tartom, hogy emilio ugy irta le a költsegeiket, hogy melle irta, hanyan vannak, kb milyen aranyban es mit vesznek, mert ezek az adatok vaoban fontosak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22648 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetés Németországban

Peteratde, teljesen igazat adok neked. Nekem is az a jo, hogy bar nagyon sokat dolgozom, de nem többet, mint otthon. Ami több, az az ügyelet, mert otthon az nem volt (pl nem az az almom, hogy okt.-3-an egesz ejjel ügyeletes legyek - 12 ora, na ezt sem tudom, hogy szabalyos-e, de igy van, es csinalni kell). De ügyelet 2-3x van negyedevente, es nem mindig 12 ora. Egyebkent a jövedelem biztosabb, es pl a hetvegeim szabadok, es ez fontos.Kivetel ha ügyelet vagy tovabbkepzes van.
De igy gyakrabban tudunk mi is szorakozni, gyakran ottmaradunk, ha tovabbkepzes van, vasarnapra is, megnezzük a varost pl. Itt nem csöng a mobiltelefonom a nyaralas alatt, nem viszem magammal meg a strandra is, ha esetleg valaki felhivna, mint otthon, vagy idöpontot kerne. Itt a mobilszamomat csak kevesen tudjak. Ja, es otthon 1het-10 napra tudtam elmenni szabadsagra evente. Itt negyedevente ugyanennyi idöre el tudok menni. Nem mindig utazunk, de gyakran
Ha jo befektetest talalnal, az engem is erdekeln esetleg, mivel a nyyugdijam nemigen lesz eleg az eletre majd.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!