Főállású anya

Több
12 éve 5 hónapja #9337 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves Decotext!
:sick:
Te írományod! :
ha valaki minden előzetes kalkuláció nélkül egymás után szüli a gyerkeket

1 Egy gyermekre soha nem lehet előzetes kalkulációt készíteni
2 Ha épp nincs olyan anyagi háttere a rokonságodnak,hogy a popód alá tegye a lakást autót stb ,akár egyetem elvégzése után is min 20-30 évet kellene dolgoznia a jámbor gyermekre váró emberkének,hogy ne csak úgy kalkuláció nélkül foganjon meg!
Ez most egy poén volt ?
Igen az ember rendezett körülmékeny között vállal gyermeket:
20 évesen pl igaz nem saját lakásunk volt akkor még,hanem albérlet de SOHA nem volt hátralékunk SOHA!
A gyermekeimnek mindig megvolt mindene ,kezdve a babakocsitól a téli csizmáig és mindezt szülői segítség nélkül!
Ha mindenki úgy gondolkodna ezek a megkalkulált gyermekvállalásról,már nem lenne ember a földön és mint látom lassan fogy a magyar is vah....miért?
Soha nem tettem a társadalmat felelőssé a saját anyagi helyzetem miatt,mert soha nem éheztünk,de mint minden szülő mi is többet,jobbat,szebbet akarunk adni a gyermekeinknek.
Legközelebb mielőtt valakit amiatt frocliznál,hogy miért,mire szül gyermeket olvasd el mire kértelek!
Ne hidd azt,hogy neked és kedves családodnak volt r*hadt nehéz!
Teszem hozzá én soha nem bántammeg,hogy 3 gyermeket szültem ,még ha ezt a drága országom minden hónapban az ellenkezőjét óhajtotta bebizonyítani.
Igen soroljam?
Hány éve fagyasztották be a Gyet-et?
Logikus nem? A nagycsaládosoknak bezzeg nem lett drágább az élelmíszer!!???
De mivel említettem dolgoztam,tanultam ---> megéltünk.De elég volt!Mint Nektek anno!
Minden esetre mélységesen megbántottál a mondatoddal amit idéztem!
A harmadik gyermekemet sem azért szültem,hogy Gyes-t vagy Gyed-et kapjak!Így terveztük és így vagyunk boldogok!Csak most máshol.
Örülnék ha visszaolvasnál és valóban arra reagálnál amire megkértelek!
Perszike

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9339 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Perszike írta: ...
1 Egy gyermekre soha nem lehet előzetes kalkulációt készíteni
2 Ha épp nincs olyan anyagi háttere a rokonságodnak,hogy a popód alá tegye a lakást autót stb ,akár egyetem elvégzése után is min 20-30 évet kellene dolgoznia a jámbor gyermekre váró emberkének,hogy ne csak úgy kalkuláció nélkül foganjon meg!...
....Ha mindenki úgy gondolkodna ezek a megkalkulált gyermekvállalásról, már nem lenne ember a földön és mint látom lassan fogy a magyar is vah....miért?
Soha nem tettem a társadalmat felelőssé a saját anyagi helyzetem miatt,mert soha nem éheztünk,de mint minden szülő mi is többet,jobbat,szebbet akarunk adni a gyermekeinknek.
Legközelebb mielőtt valakit amiatt frocliznál,hogy miért,mire szül gyermeket olvasd el mire kértelek!
Hány éve fagyasztották be a Gyet-et?Logikus nem? A nagycsaládosoknak bezzeg nem lett drágább az élelmíszer!!???
Minden esetre mélységesen megbántottál a mondatoddal amit idéztem!
Perszike

Kedves Perszike! Rögtön az elején: AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA! (Úgy látszik viszont, valamibe beletenyereltem!) Én nem rólad beszéltem, s én mindig is igyekszem nem személyeskedni! Én csak magamról és általnosan arról beszéltem, hogy bizony a mai világban tervezni kell a gyereket (vagy nem), s nem csak úgy, hogy ha jön, akkor jön! (Lányom 33, fiam most volt 11.-én 31. Nagy örömünkre még mindig nem csináltak belőlünk nagyszülőket!!) Persze ezt is kiforgathatod, és mondhatod, hgy "gyerekgyülőlők" vagyunk, pedig, ebben is akkor tévedsz!
Lehet minden gyerekre előzetes kalkulációt csinálni! Vannak fix dolgok: iskola, egyetem, esküvő, stb. Ezek súlyos pénzekbe kerülnek. Nem egy kolegám van, akik anyagi okokból nem tudják egyetemre küldeni a gyerekét (itt a BRD-ben sem), mert itt messze nem mindenhol ingyenes az oktatás! Mi pontosan ezért jöttünk el otthonról, mert nem láttuk megoldottnak az igényeinknek megfelelő továbbképzését a gyerekeinknek!!! Hányszor hallom, otthonról, hogy a gyerek nem tud elmenni az iskolai kirándulásra, mert X ezreket kéne fizetni... stb stb. Pontosa ezért kell meggondolni ma, hogy kell e gyerek vagy sem! Ez ugyanis egy életre szól, s nem olyan mint egy tegerimalac, amit ha megunsz elviheted az állatmenhelybe! Még borzasztóbb a helyzet azokban az országokban, ahol éheznek az emberek! Ott kultúrális okoból 10-15 gyerek is van, s egyiket sem tudják etetni! Szerncsére itt Európában ez nem elterjedt, de bizony ahogy említettem, Mo.-on is vannak olyanok akik az anyagi bevétel reményében szülnek sorozatosan! Most sem rád értettem!
;)
Az meg ne állítsd, hogy mindent meg tudtok venni a gyerekeknek ami kell nekik! Ilyen még nálunk sincs pedig, nincsenek már régen anyagi gondjaink! Márpedig ha egy szülő nem tudja a maximumot nyujtani csak mindig a lehetőségekhez igazítja a nevelést akkor az szerintem meggondolatlanság. Igy voltam én is 30 éve! Ezért merek ez ellen szólni! S ezért elmitettem a esetedet, hogy megszünt a munkahelyed. Pl. ezzel mindig lehet és kell ma számolni! Régen, a Kádár rendszerben ilyen veszély nem volt!

Szerintem édes mindegy, hogy fogy e vagy növekszik az ország lakossága! Mi európaiak vagyunk, hazám is Európa. A megszünt határokkal a magyarság területi elosztása elvesztette értelmét! Teljesen mindegy, hogy itt kint vagy magyar, vagy a Dunántúlon! A politikailag túlfűtött nagy magyar nemzeti érzés is elvesztette jelentőségét! S tudod mit? Az utóbbi 10 évben azt vettem észre, hogy én itt kint magyarabb vagyok mint sokan otthon! Ők csak szidnak mindent. Ha bal akkor azt, ha jobb akkor azt! Soha semmi nem jó! Nos, nekem ezzel már nagyon tele van a "tronacipőm", mert ok választják meg azt a politikát amit akarnak!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9342 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Perszike!
Gratulalok Nektek. Mint szinten 3 gyermekes anya!
Nekünk sem volt meg lakasunk, sajnos 2 gyerek alberletbe született, meg egyetem alatt. Elkepzelheted, milyen nehez volt. Szülöi segitseg nekünk sem volt, illetve edesanyam tudott vigyazni a nagyobbik lanyomra, de anyagilag nem tudtak segiteni. En ismerem, milyen az, 10filler különbsegert 3x vegigjarni a piacot....
Voltak nagyon nehez idök nekem is, de a gyerekeknek megvolt, ami szükseges.
Es nekünk se tervezes nelkül születtek a gyerekeink.
Es latom a kollegakat, bizony nem egynek nincs gyereke. Mert mire megvannak a szakvizsgak, a lakas, a stb.....mar vagy nem tud szülni, vagy egyeb okok miatt nem szül.
Nagyon nehez volt, es kimaradtunk sok mindenböl fiatalon, de nem banom.
Szoval gratulalok Nektek, es remelem minden sikerül, amit szeretnetek, söt biztos vagyok benne!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9346 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Decotext! :silly:

Értettem és nem veszem magamra :whistle:
Tudod engem az életben már annyiszor bántottak,hogy már mindent magamra veszek :unsure: Volt idő amikor a drága gyermektelen nagynéném akart kioktatni,hogy már pedig a fél éves gyermekemnek feketeteát kell adnom..... :blink:
Ezúton kérek elnézést emiatt ! :blush:
Köszönöm ez eddigi jó tanácsokat és a sok hasznos információt!

Perszike B)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9348 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Éva!

Köszönöm szépen és viszont gratulálok a 3 gyermekedhez ! ;)
Hatalmas boldogságaim nekem is :)
Köszönöm szépen a bíztató szavakat,nagyon jól esik :kiss:
Kellemes estét!
Perszike

(most megyek és nagyüzemi fűrdetés lesz :silly: )

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9355 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Perszike!
Jo fürdetest! Az enyemek mar nagyobbak, a legkisebb 17 eves, a nagyobbak 31 es 28.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!