Főállású anya

Több
10 éve 2 hónapja #35336 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Főállású anya

Hát, az inkább "sok csaló" :chuckle: de maradjunk annyiban, hogy élnek a jogaikkal ;) nem akarom én bántani őket. Amin egyhúron pendülök DCT-el az, hogy nem kéne két kézzel szórni a lét, pláne amikor tudjuk, hogy az teljes támogatottságnak a fele úgymond kuka. Ilyen áron (figyelembe véve, hogy az ország gazdaságilag egy rothadó tök :D, nem dúskálnak az adóbevételekben sem) nem kell a "népesség növekedés" (minimum a fele legalább is ; )
Fix összegű adókedvezmények is vannak ám amúgy! Magyarországon ráadásul pont erre valót csináltak! Családi adókedvezmény azt hiszem. De az nem érdekel senkit csak a "gyerekpénz"!
Rákerestem és ahol szó van róla, ott is csak a plusz érdekli az embereket! Tehat az, hogy a befizetett adóval meggyező összegű a kedvezmény, az sz@r, akkor látnának benne fantáziát ha legalább annyit visszakapnának általa! HIHETETLEN!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35338 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Athena1985 írta: Már kezdtem volna bőszen gépelni, de gejza bátyus jól leírta, amit én is szerettem volna. Annyit fűznék hozzá, mint édesanya!!!, kicsit sértőnek találom a mondatodat az ellenszolgáltatásról...

Én példéztam is a Hartz 4-el! Mit gondolsz itt egy 3-4 gyerekes Hartz 4-en élő agyon támogatott családnak milyen motivációja van arra nézve, hogy ismét munkát keressen és munkába álljon? Semmilyen. Mo. 2014-től ráadásul az ovoda KÖTELEZŐ, (!) tehát kell lennie elhelyezésnek akár a szomszédos településen is csak keresni kel és ingázni, ami nem smakkol Mo.-on!
***

Ma már nem abban a világban élünk, ahol a nagymama meg nagynéni nem tud/akar vigyázni a csemetékre, amíg anyuci dolgozik a gyárban...vagy akárhol! Három gyerekkel pedig, mostani Magyarországon igen kemény munkába visszaállni ismét, pláne félállásban, mert ugye több gyereknél már nem lehet olyan könnyen este 10ig gürizni, pláne nem, ha apa is 3 műszakozik...Nem is beszélve arról, hogy a cégek, erősen diszkriminálják a gyerekes anyukákat. Nem szabadna, de a gyakorlatban ez mégis így van.

S ez szerinted nem indokolt? Gondolkozzunk a tőkés rendszerben. Mi a cég célja? Az, hogy Te mint anya lellásd a gyerekeidet, s ha betegek akkor akár hetekig otthon legyél velük, vagy az, hogy legyen profit, s netán magtarthasson téged is, mint jó munkaerő! Bocs' de a gyeremkvállalás magánügy és nem tartozik a cégre! Egyébként nem szükséges mindenkinek 3 műszakban dolgoznia, ha ennyi a gyerek! Ehez még az is hozzá tartozik, hogy a szülők tudnak a saját munkaköri helyzetüről 8előtte is) mégis egymás után szülik a gyerekeket abban a reményben, hogy majd a társadalom eltartja ezeket!
***

Amúgy ennek a modellnek van lélektani háttere is, de azt inkább ne ragozzuk, mert nem lehet ráhúzni minden gyerekre és családra. Részben ilyen okok miatt találták ki itt Betreuungsgeld-et. Igaz, 100-150 Euro, és ugye ezen felül a túltelített bölcsiket akarják akarják kicsit tehermentesíteni (a kezdeményezésnek egyébként érthető okokból nem sok sikere van ez idáig!), de alapból azt hangoztatják, hogy a gyereknek az első három évében jobb otthon lenni, mert kiegyensúlyozottabb, stb. Amivel én sem értek egyet mondjuk szociálisan hátrányos családoknál, de mindegy...más téma.

Ezzel nem is lehet egyetérteni, mert pontosan az ilyen családok nevelik ki a következő szociális eseteket mert a gyerek nem lát mást, csak azt, hogy munka nélkül is meg lehet élni! Anyám az én időmben nem kapott semmit, még CSP-ot sem. Mégis felnevelt, munka mellett. Sőt mivel 9 éves koromban meghalt apám egyedül nevelt fel! Tehát megy! Rohadt nehéz volt neki, de megoldotta. Ma egy kicsit el vannak az emberek kényeztetve és kényelmesedve!
***

Szóval 3 illetve több gyereknél már kell(het) egy anya, aki összefogja a családot és jövőt/esélyt ad a jövő nemzedékeinek. Többek között ez lenne a célja ennek az egésznek! Persze, hogy beleesik ebbe sok lebzselő népség, de ha ezt a rizikót is belevesszük, talán mégis van esély arra, hogy azok is meg vannak szólítva/honorálva, akik érdemesek erre... Ahogy gejza is írta: nincs tökéletes modell, illetve Gejza és Gergő szavait egyetértve: adókedvezmények stratégiailag jobb megoldást jelentenének.Na abbahagyom a litániát!


Igen! Az adóval jobb lenne a megoldás, mert pontosan az kapná akinek szüksége van rá. Ez viszont azért nem működik, mert pont a "szaporáék" nincsenek munkaviszonyban igy nem is tudnak megtakarítani semmit! Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a támogatások (bármilyen jogon is) kiölnek minden motivációt a munkakeresésre, az emberekből! Az anyagi kényszer lenne a jobb, vagy pedig úgy mint régen hogy, nem alanyi jogon adni, hanem munkához kötni! Erre értettem az ellenszolgáltatást! Ha dolgozik valaki (ezzel fizet járulékot) kapjon meg minden támogatást a társadalomtól, ha nem dolgozik akkor marad a végső segély (hogy azért ne haljon éhen) de az nem legyen elég, mert akkor soha nem is akar kikerülni a szorúlt helyzetéből!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39893 Írta: vadaszne
vadaszne válaszolt a következő témában: Főállású anya

Sziasztok!
Tudna nekem valaki infót adni hogy én kint dolgozom és 4 gyermekem van akik kint járnak iskolaba (legkisebbek 8 évesek ).
Magyarországon van egy olyan hogy főállású anya.itt milyen lehetőségeim vannak?
A kindergeld-et már kapják.
Köszönettel :betti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39894 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Főállású anya

Németországban nincsen főállású anya. Lehetőségeid: kindergeld és családi adókedvezmény.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 2 hónapja #39897 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves Betti!
Olyan, hogy főállású anya a saját gyermekeiddel nem lehetsz, de lehetsz
amolyan "hivatásos anya" ha gyermekeket veszel magadhoz! (Pflegeeltern)
A juttatásokról itt informálhatod magad:
www.kindertagespflege-koblenz.de/pflegee...i_Vollzeitpflege.htm

A gond ezzel azonban az lesz, hogy valószínű nem
fogsz megfelelni a kritériumoknak mert dolgozol!
Esetedben tehát csak az amarad amit már Gergő
is megemlített!

Infó: Sajnos nem találtam meg és nem is emlékszem már rá, hogy hol, de pár éve lattam egy TV riportot ahol egy család (férj és feleség) 8 gyermeket vettek magukhoz egy nagy házban és abból éltek, hogy "hivatásos szülők" voltak, tehát amolyan menhelyszerűt vezettek, de privát. Két saját gyermekük is volt, így 12-en voltak. Őket azonban a település is támogatta, mert kaptak pl. egy nagy WV 5-ös kisbuszt. A riport után még a TUI is elvitte öket saját költségen Mallorcára.

Persze szerintem nem ilynre gondoltál hanem, hogy a saját porontyokkal maradnál otthon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #40266 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves Betti! Még egyszer!

Ilyen, hogy "Főállású anya" nincs Németországban. Van "Mutterschaft Urlaub" ahol ha gyereked lesz akkor a munkaadó elküld >> link:

wageindicator.de/main/arbeitsrecht/mutterschaft-und-arbeit

és van olyan, hogy "Ápolási szülő" az az Pflegeeltern, ahol egy vagy több gyereket magához vesznek felnőttek és azt felnevelik! A saját gyerek esetében nincs olyan, hogy "Főállású anya". Ilyet csak Mo.-on kaphatsz!! A családi pótlék viszont itt (összegszerűen) magasabb, mint Magyarországon, de nem ér annyit! Már lenti beírásaimban is több dolgot belinkeltem! Hidd el hogy mi itt nem tehetünk róla, ez a törvény! Magyarország ebből a szempontból szociálisabb. Neveld a gyermekeidet otthon ha már nyolc évesek, vagy jó pénzért elküldheted őket amolyan "Tagesmutter"-hez, aki vigyáz rájuk amíg dolgozol!

www.tagesmutter.com/

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!