Főállású anya

Több
10 éve 4 hónapja #34653 Írta: gabriella72
gabriella72 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Sziasztok szeretnék segítséget kérni !
Van 3 gyermekem és a legkisebb nemrég múlt 3 éves . Magyarországon megigényeltem a három gyerek után járó főállású anyaságit és elutasítottak ,mert a párom kint dolgozik Németországba.
Az államkincstár továbbította a Familienkasse Bayern Nord -nek csak nem tudom mit takar ez és hogy mit kell kint a páromnak intézni hozzá, vagy ők mindent elintéznek?
Kérlek titeket ha tudtok segítsetek mert én nem értek hozzá.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34656 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

gabriella72 írta: Sziasztok szeretnék segítséget kérni !Van 3 gyermekem és a legkisebb nemrég múlt 3 éves . Magyarországon megigényeltem a három gyerek után járó főállású anyaságit és elutasítottak , mert a párom kint dolgozik Németországba. Az államkincstár továbbította a Familienkasse Bayern Nord -nek csak nem tudom mit takar ez és hogy mit kell kint a páromnak intézni hozzá, vagy ők mindent elintéznek?Kérlek titeket ha tudtok segítsetek mert én nem értek hozzá.

Kedves Gabriella!
Először is a névnapod alkalmából kívánok mindern jót és szépet.
"Hivatásos anya" státusz Németországban nincs, úgy, hogy nem tudom mit akar, vagy tud a párod itt intézni, pláne ha nem is vagytok házasok! (Élettársi helyzet itt semminek nem számít!) Mint Te is tudod, ez a "hivatásos anya" státusz Mo.-on is egy szociális juttatás, mint a sok száz más, hasonló. (Pl a most bevezetett "diplomás gyed" stb.) Mivel a párod Németországban dolgozik a hatóságok valószínű méltányossági alapon utasították el a kérelmedet, talán azzal az indokkal, hogy kint a férjed úgy is sokat keres, nincs szükséged támogatásra! Ha mégis igényled és ezt igazságtalannak tartod, akkor ezt bizony otthon az államkincstárnál (vagy ahol elutasították), kell reklamálnod! Ha viszont a párod nem a férjed, akkor az elutasítás bizony jogtalan lehet, mert így egyedül élő, s nevelő anyának számítasz s mint ilyen úgy tudom, jogod van a támogatásra!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gabriella72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34658 Írta: gabriella72
gabriella72 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Köszönöm a választ ,és még azt szeretném kérdezni hogy hova kell mennie a páromnak és hogy mivel ( milyen papírokkal)? Mi nem vagyunk házasok de a gyerekek az ő nevén vannak. A gyerekek velem itthon vannak Magyar országon ,ő már másfél éve be van jelentve Németországba. Így is megkapná a gyerekek után a családi pótlékot vagy amit a gyerekekre lehet ott kapni?
Még azt is hogy mi az a Familienkasse Bayern Nord ? Oda küldték a papírokat , ott mit csinálnak vele ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35305 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

gejza írta: Lásd mindehhez Mahlzeit és Athena1985 írásait... Nem kéne idönként az "ismereteidet" leporolni, ha már ilyen böszen kommentelsz ? ;) :ohmy: :chuckle:
Ja: "hivatásos anya" itt is van. De kötvényt tényleg nem fog kapni a baba.....


Én is jót mulattam ezen, mert azért az itt más ám! Persze, hogy vannak Németországban is "hivatásos anyák". Én is ismerek egyet. 5 (öt!) gyereket helyez ki a menhely hozzá, s azokat látja el, jó pénzért, de itt azért, mert a saját gyerekeddel otthon vagy, nem jár fizetés! (Habár most adnak 100 euront ha nem viszed az oviba) Van egy másik variáció is (ezt TV-ben láttam) X családnak van 3 gyereke és örökbefogad még vagy kettöt vagy hármat mellé, akkor ez az anya is kaphat ilyen státuszt!

Szóval akkor korrigálom magam: Németországban is van hivatásos anya, de nem úgy mint Mo.-on!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35309 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Ja igen, a Pflegeeltern, akik Pflegegeld-et kapnak gyerekek után. Elég szomorú történet, nekem egyik itteni barátnőmnek halt meg az édesanyja, apukája nem akarta/merte vállalni a 4 gyereket, így Pflegeltern-hez kerültek...:(Ők úgymond nevelték a gyerekeket és kaptak utánuk Pflegegeld-et. Szerintem le a kalappal az olyan szülők előtt, akik ezt be merik vállalni. Meg is érdemlik a támogatást!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35311 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Athena1985 írta: Ja igen, a Pflegeeltern, akik Pflegegeld-et kapnak gyerekek után. Elég szomorú történet, nekem egyik itteni barátnőmnek halt meg az édesanyja, apukája nem akarta/merte vállalni a 4 gyereket, így Pflegeltern-hez kerültek...Ők úgymond nevelték a gyerekeket és kaptak utánuk Pflegegeld-et. Szerintem le a kalappal az olyan szülők előtt, akik ezt be merik vállalni. Meg is érdemlik a támogatást!


Kedves Athena!
Én arról írtam, hogy Mo.-on van olyan, hogy valaki otthon marad a saját (min 3) gyerekével és azért az állam fizetést ad, ami beleszámít a nyugdijába is. A legkisebb nyolcadik életévéig kapható!!! Ezért hivják ezt a státuszt " hivatásos anyának ". A szerződés érvényessége alatt ez olyan mintha munkakör lenne! Ilyen Németországban nincs. A többi stimmel.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!