Főállású anya

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9620 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Eva10 írta: Kell kemenynek lenni, de nem mindig - szerintem. Es ezt - igy - szerintem nem lehet csak a penzert csinalni. En a sajat munkamrol beszelek, de van grafikus ismerösöm, aki szinten imadja amit csinal - ö Magyarorszagon el. Es minden szakmaban vannak szepsegek,lehet szeretni.szia:Eva

Ha ezt Te itt, igy csinálod és neked ez természetes, akkor mit sirnak otthon a dokik? Egyébként az a munka mi köztelező, az nekem soha nem tetszett! Egyébként ha doki vagy, akkor nagyon is tudnod kell, hogy a Homo Sapiens biológiailag nem alkalmas a munkára és az evolució nem ebbe az irányba feljődött s fejlesztett minket! Mi elvileg gyüjtögetők és vadászok voltunk! Egyébként az állatvilágban is a fejlettebb rendszerű élőlények (hagyák, méhek, farkasok, oroszlánok) nagyon is szelektiv rendszerben "dolgoznak" és DOLGOZTATNAK és a saját fajtájukból születnek "dolgozók" akik a többiért végzik a munkát amiből messze nem azonos mértékben részesülnek! (Alfa farkaspár > többi farkas).

Hát én is inkább dolgoztatok..... Én egész eddigi életemben csak annyit dolgoztam, amennyire szükségem volt, s mindig úgy helyzekedtem, hogy a nehéz munkákhoz másnak is legyen sok sok helye! Szerintem a "főállású anya" státusz, káros a társadalomra, arról nem is beszélve, hogy ismét meg kell jegyeznem, hogy bizonyos otthoni kisebbségi csoportok ezt messzemenőkig ki is használják!

Én azért dolgozom, hogy jól éljek, s nem azért élek, hogy jól dolgozzam! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9624 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Decotext!

Magamrol irtam, nem masokrol, nem tudom, a többiek milyenek.
En otthon sem sirtam, arra idöm sem volt....

Tudod mit, ha orvoshoz mesz, valaszd azt inkabb, aki ugy gondolkozik, mint te, es ne azt, aki szereti a munkajat.

Lehet, van különbseg.

Es: ha valakinek több gyereke van, akkor bizony a gyerekeinek, es az anyanak is jobb, ha föallasu anyakent otthon marad. De: itt Nemetorszagban is sokan vannak, akik ugyangy otthon vannak. Ezt setleg nem dotaljak külön, de ha jol tudom, az adocsoportja a ferjnek kedvezöbb lesz. Vegülis mindegy, hogy megkapja, vagy nem fizeti be.
Es ne mondd nekem, hogy az itteni - talan nem is kisebbsegi - csoportok nem hasznalnak ki minden lehetöseget.

A föallasu anyarol nekem az a velemenyem, hogy ezt döntse el mindenki maga. Es jo, ha van lehetösege eldönteni, mert meg tud elni akkor is,ha otthon marad.
Nem tudom, kikröl beszelsz kisebbseg cimszo alatt, de pl a hugom nagyobbik lanyanak a ferje meselte, hogy naluk mindenütt sok gyerek van. A hugom lanyanak 18 eves koraban született az elsö gyereke, majd 2 ev mulva a masodik. Fiatal kora ellenere nagyon jol neveli öket, es persze a hugomek mindenben segitenek. Több csaladot ismerek, közeli barataim, köztük kollegak is, ahol 3-4-5 gyerek van.
Talan nem kellene elitelni, ha valakinek 2-nel több gyermeke van, mert neked kettö van. Bar azt is megirtad mar, ha elöre tudod a nehezsegeket, egy sem lenne. Hat nekem akkor is lenne. Pedig en is szeretek jol elni, de ez mas kategoria. Es a gyermeknek nemcsak anyagiak kellenek, hanem legfökeppen szeretet. Ez mellett termeszetesen kell az anyagi is, ezt nem ketlem. De biztosan olcsobban is kijött volna az az egyetem, ahogy az en lanyomnak Heidelbergben olcsobb volt, pedig mindent megkapott, ami szükseges.
Es ismet azt irom, hogy senkit sem kellene elitelni a nemzetisege, vagy a nepcsoportja miatt. Mit szolsz ahhoz, amikor itt a nemetek elnek segelyböl es nyafognak, hogy nincs penzük?
En egyenileg itelnek meg mindenkit, függetlenül attol, milyen a böre szine, vagy a nepcsoportja. Es ebben eddigi 52 evem alatt meg nem csalodtam.

Nem gondolom, hogy mindenkinek mindenböl egyenlöen kellene reszesülnie.
Pl a te fizetesed is sokkal több, mint az atlag. Az en jövedelmem sem rossz mar. Nem vagyunk egyformak, es a munka minösege sem az. De en megbecsülöm a pl. takaritonömet is, azt a munkat en nem tudnam olyan jol csinalni.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9626 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Eva10 írta: De: itt Nemetorszagban is sokan vannak, akik ugyangy otthon vannak. Ezt setleg nem dotaljak külön, de ha jol tudom, az adocsoportja a ferjnek kedvezöbb lesz. Vegülis mindegy, hogy megkapja, vagy nem fizeti be.Es ne mondd nekem, hogy az itteni - talan nem is kisebbsegi - csoportok nem hasznalnak ki minden lehetöseget....szia:Eva

Dehogy nincs, itt is rengetegen vannak, különösen a Harz 4-es körökben, no de nem hasonlíthatod össze a német gazdasági és adózási helyzetet a magyarral! Ég és föld a különbség!! S mig itt a rendszer elbírja ezt, otthon már évtizedek óta lefele megyünk pontosan a fizethetetlen szociális segélyek és támogatások miatt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9627 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves Éva, szívemből szóltál.
Bizony nagyon nem mindegy, hogy valaki örömmrl végzi a munkáját, vagy kényszerből, mert megfizetik érte, és szüksége van a pénzre. A munkahelyünkön töltjük el életünk kb harmadát. Egyáltalán nem mindegy milyen életérzéssel. A legtöbb esetben a munka minőségén is meglátszik. Higgyétek el, sok minden lenne amit szívesebben csinálnék, mint autó gumikat csomagolni, de ebben a jó oldalát keresem, és találom meg. Így könnyebb munkában menni, és sokkal jobb az általános kedvem is.Ez a munkám minőségére is kihat, a főnököm jobban meg van elégedve velem, ezért másként viszonyul hozzám ami megint visszahat a kedvemre.
Más. A feleségem óvónő. Elhivatott. Mindig ezt akarta csinálni, akkor is mikor nem lehetett megélni belőle. Nagyon jó óvónő, ezt még én is meg tudom állapítani. A gyerekek még felnőttkorukban is emlékeznek rá, és szeretik. Mégis azt mondja, a gyereknek az lenne a legjobb, ha mimnél többet tudna lenni az anyukájával az első három évben. Persze csak akkor ha a családi légkör megfelelő.
Magyarországon az összes juttatás nincs annyi, mint itt a családi pótlék. Nem tudom miért mondja akárki azt, hogy odahaza komolyabbak a szociális juttatások. Próbálnának megélni abből. Itt ha ha férj elfogadhatóan keres (min 1300 euro netto), akkor a családi pótlékkal már akkor is meg tud élni egy két gyermekes család, ha a feleség otthon van. Persze nem azon a szinvonalon, amit te, vagy a jómódú középréteg megszokott, de jobban mint otthon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9631 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Ambrusch írta: Magyarországon az összes juttatás nincs annyi, mint itt a családi pótlék. Nem tudom miért mondja akárki azt, hogy odahaza komolyabbak a szociális juttatások. Próbálnának megélni abből. Itt ha ha férj elfogadhatóan keres (min 1300 euro netto), akkor a családi pótlékkal már akkor is meg tud élni egy két gyermekes család, ha a feleség otthon van. Persze nem azon a szinvonalon, amit te, vagy a jómódú középréteg megszokott, de jobban mint otthon.

Kedves Ambrus!
Ez így nem korrekt! Én a szociális juttatásokról beszéltem és nem csak a csp-ról! Itt pl egy rokkant nyugdijas nem kap semmit ha még nem nyugdijas korú, pláne ha munkaképes. (Nejem 55%-on van, hidd el, hogy tudom!) . Vagy otthon a nyugdijas nem fizet sem betegbiztositást, sem adót, ráadásul ingyen utazik a tömegközekedéssel.. Itt fizet mindent!! vagy , vagy, vagy,....nem sorolom most, de hidd el kb 38 különböző ilyen juttatás van Mo.-on. Gázártámogatás, és most a deviza hitelesek állami megsegitő politikája a csúcs!

Nagyon összekeverted a dolgokat és a fő hiba a számitásodban, hogy egy ipari feljett, gazdaságilag vezető államot hasolitasz egy elmaradt, volt agrár országgal! Persze, hogy jobban él az itt aki dolgozik, de azért ha az átlagos jövedelmet az árviszonyhoz nézed, akkor azért kiderülne egy-két turpisság! (lakbér, dohányárú, közlekedés, biztositások, ovodaidijak, egyetemi költségek, kenyér, stb. stb.

Természetesen, ha a panasonic TR2-es LED 52 zollos, TV-t nézed, akkor ez otthon 30%-al drágább, mert az államközi cserekereskedelem más kondicióval vásárol is és otthon! Nos, nem jellemző azonban, hogy ez a havi kiaidásokhoz tartozik...
:P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9632 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Főállású anya

Nem keverem össze a dolgokat. Az pedig indiferens egy bizonyos szempontból, hogy miért könnyebb itt jól élni. A kérdés nem az, hogy miért hanem ,hogy hol.
Természetes, hogy hogy fejlett gazdag országban könnyebb jól élni, ez eszembe sem jut vitatni. Azt vitatom, hogy nálunk olyan jól lehet élni, és olyan sokat ad az állam. De mindez inkább a másik topikhoz tartozik. Itt arra szerettem volna reagálni elsősorban, amit a gyermekek nevelésével kapcsolatosan fejtetgettél.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!