Főállású anya

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9393 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Julianna írta: .....Nem sorolom. Csak egyet kérdeznék: mi az a maximum, amit egy szülö meg kell hogy adjon a gyereknek, mert ha nem, akkor felelötlen? ....


Egy kicsit leredukáltad az anyagiakra! Nem így értettem! Nálunk is úgy volt az ilyen, hogy ha drága gitár kellettk pl. a lányomnak, akkor megmondtuk, hogy ha a felét megtakaritja, akkor a másik felét hozzáadjuk, tehát nálunk is úgy volt, hogy teljesitmény nélkül nincs semmilyen ellenszolgáltatás! Én ezt másképen értettem: úgy hogy amikor pl volt lehetősége Mexicóba menni 1 évre kiküldtük (itt ugyan csak zsebpéz volt, de az sem kevés) vagy lehetősége volt, hogy kimenjen Canadába az angolt gyakorolni, s jól megtanulni, akkor ezt fizettük. Az egyetemnél lakást béreltünk neki, s egyébbel közel 800 euró volt havonta amibe került. Ugyan ez a lehetőségeket 2 év múlva a fiamanak is megadtuk!

Szóval nem iphonra és szuper autóra értem, hanem ami az élethez szükséges és amit szeretne csinálni! Én nem tudom, hogy valaki otthon ezt 3 gyereknél is tudja e hyujtani és nem landol valamelyik poronty a fodrászatban vagy más rosszúl fizető munkahelyen!?? Igaz, amikor nekünk jöttek a gyerekek, mi sem gondoltuk át, de akkor 1978-at és 1980-at irtunk, nem 2011-et! Természetesen oda vagyunk a gyerekeinkért, s ez meg is látszik a kapcsolatunkon, mert ellenkezőleg a sok otthoni és itteni tapasztalattal, jó a kapcsolatunk. Gyakran telefonálunk, s minden lehetőséget kihasználnuk, hogy együtt legyünk velük, de ha újra kezdenénk a nejemmel (a mai tapasztalatokkal), akkor nem lenne egy gyerekünk sem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9397 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

Jaj Decotext! :(
Most a fodrászok fognak felháborodni :(
Remélem a lurkóid nem fogják elolvasni a kommenteidet,ha az én szüleim ilyet írnának,bizony nem esne jól nekem.
Én csak szóltam. :whistle:

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9399 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Decotext!

Elöször is, a fodraszat igen gyakran nem rosszul fizetö munkahely, föleg ha a borravalot is nezzük, ami bizony itt is van.
De: ha valaki fodrasz szeretne lenni, vagy eppen kömüves, miert ne lehetne az? Ha mindenki egyetemet vegezne, ki müvelne a füldet, s mit ennenk?

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9401 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves Perszike!
Tényleg olyan jó hogy még vannak ilyen emberek!
Így sokkal könnyebb elviselni mindent ha ilyen emberekkel vagyunk körülvéve!
Gratulálok a szép családodhoz!Nagyon sok egészséget és sok szeretet kívánok a gyerekek felneveléséhez!
Ha kimegyünk,fel fogom venni veled a kapcsolatot ha nem gond neked!
Puszi!
Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9406 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Perszike írta: Most a fodrászok fognak felháborodni Remélem a lurkóid nem fogják elolvasni a kommenteidet,ha az én szüleim ilyet írnának,bizony nem esne jól nekem.
Én csak szóltam.

Én is szólok! Nem akartam beírni, mert senkinek semmi köze hozzá de kiprovokáltad! Lányom diplomás szociológus. Négy nyelven ír, olvas és beszél folyékonyan. A müncheni Microsft központjában dolgozik. 5213€ a bruttója, + szolgálati kocsi, amibe itt a BRD-ben soha nem kell saját (privát) útjaira sem tankolnia és ne szakad meg a munkába!
Mutass nekem egy fodrászt, aki ezt megcsinálja bárhol a világon! Ha találsz ilyet azonnal szólj, mert megyek s én is fodrásznak tanulok 55 évsen!
(S itt nem a felső tizezer által "felcsinált", kétesnemű "sztárfodrászokról" beszélek, akiknek fodrászláncolatuk van New Yorktól Tokyóig, hanem az átlagosról, akik a szomszéd utcában 14 órát hajtanak 1200-ért (ha egyáltalán van ennyi)..... és esténként félholtan zuhannak az ágyba!!.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9407 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Eva10 írta: Elöször is, a fodraszat igen gyakran nem rosszul fizetö munkahely, föleg ha a borravalot is nezzük, ami bizony itt is van. De: ha valaki fodrasz szeretne lenni, vagy eppen kömüves, miert ne lehetne az? Ha mindenki egyetemet vegezne, ki müvelne a füldet, s mit ennenk?szia:Eva


Kedves Éva!
Nem értettél meg ismét! Én nem becsülök le semmilyen szakmát! Pláne nem a nehezeket, (én is hegesztő és lakatos voltam) de mit csinálsz ha a gyermeked mondjuk Párizsban szeretne egyetemre járni? A másik meg Londonban? Mit csinálsz, ha orvos akar lenni mind a három, de nem tudod neki biztosítani a továbbtanulást anyagilag?? Akkor megmondod neki, hogy hát ez van, legyél inkább pénztáros a Tescóban? Olvasd el amit itt lejjebb irtam. Nem akartam, de Birgit kisjatolta belőlem a hozzászólásával! Szerintem mi nyújtottunk olyat a gyerekeinek, hogy megvalósíthassák magukat! (Ezért is jöttünk ki 1989-ben) Soha semmire nem kényszerítettük egyiket sem és amihez kedvük volt azt támogattuk!

Természetesen ha kőmüves, vagy hentes akar lenni, legyen az, de nem hiszem, hogy ez olyan perspektiva amiből olyan szuperül meg lehet a mai világban élni, pláne nem Mo.-on! S ami nagyon fontos: nem mindegy, hogy mennyit kell dolgoznod azért, hogy jól élhess!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!