Főállású anya

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9326 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Na mindegy,csak ezért is akarok kimenni,mert mi lesz ha itthon megvonnak mindent,semmit nem fogunk kapni,de a páromnak meg muszáj kint dolgozni,mert nem akarjuk a házat elveszíteni amiért rengeteget dolgoztunk. Most írtam egy cégnek aki ezzel foglakozik hogy mi van ilyenkor mert minél hamarabb megoldásnak kell születni,addig míg itthon meg nem vonnak mindent.
Ja és boccs,akkor nem Főállású anya vagyok,hanem gyermek nevelési támogatásban részesülök.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9329 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Gyermeknevelési támogatásra jogosult:
Gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő, vagy a gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorú gyermeket nevel.

Ahamm. Akkor ez nem valami foglalkozás, pedig úgy hangzott: főállású anya vagyok.
Mondhatom akkor, hogy helyesen: Gyermeknevelési támogatást kapok?

Három vagy több gyerek esetén, ha nem dolgozol akkor lehetsz otthon "hivatásos anya", (nálad ez egy kicsit nehezen menne, mármint az "anyaság") (kuncogás) gyakorlatilag olyan mintha dolgoznál egy munkahelyen. Ezért adják ezt a pénzt. Szerintem borzasztó, mert ezzel pont annak kisebbségnek segitenek amelyik amúgy is meglehetösen szapora s ök többségében nem a gyermeknevelésre forditják a pénzt! Persze ezt most ki lehet forgatni, hogy "rasszista" vagyok, de ez tévedés! A véleményem, hogy a kisebbségi problémat nem pénzzel hanem társadalmi szinten lehet csak, s kell megoldani! A legrosszabb ha ellenörzés nélkül pénzt kapnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9331 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves DECOTEXT!
Ezzel teljes mértékben egyet értek veled,de mi abban különbözünk a kisebbségtől,hogy nálunk a párom legalább dolgozik,és nem csak a családiból meg az anyaságiból akarunk megélni!
Hidd el ha nem ment volna fel a lakáshitelünk annyira mint amennyire, meg ha itthon eltudna az építőiparban normális helyre menni dolgozni,nem menne ki!Mert neki is rossz ez így meg a gyereknek is!Mint már írtam 16 évet húzott le egy helyen,addig míg a cég csődbe nem ment a körtartozások miatt!Mert itthon sajnos ez megy a KÖRTARTOZÁS!Ezzel tesznek minden rendes céget tönkre!Pedig olyan cég volt hogy minden évbe elvitte a dolgozóit nyaralni,év végén céges buli volt,mindenki vihette a családot is!Úgy hogy egy jó menő cég volt!
Hidd el tényleg nem könnyű eldönteni mi a jó,de ilyen árfolyam mellett, ha hazajönne nem tudnánk a lakáshitelt fizetni!
Ja és még az előzőhöz annyit,hogy nem hiszem hogy a kisebbség kimenne külföldre dolgozni!
Tisztelet a kivételnek!
Legalább is Én még nem sokat hallottam!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9333 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

E pár oldal olvasása után alaposan felrántottam az agyam! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
Szóval én is Magyarországon Gyet-et kaptam és igen , azok akik valaha az életben neveltek 3 gyermeket tudják átérezni azt amit Brigi ír.
Kedves DECOTEXT!!!!
idézlek: gyakorlatilag olyan mintha dolgoznál egy munkahelyen. Ezért adják ezt a pénzt. Szerintem borzasztó, mert ezzel pont annak kisebbségnek segitenek amelyik amúgy is meglehetösen szapora s ök többségében nem a gyermeknevelésre forditják a pénzt! Persze ezt most ki lehet forgatni, hogy "rasszista" vagyok, de ez tévedés! A véleményem, hogy a kisebbségi problémat nem pénzzel hanem társadalmi szinten lehet csak, s kell megoldani! A legrosszabb ha ellenörzés nélkül pénzt kapnak!
Szóval az első mondatod után kellett volna elküldened a hozzászólásodat.Mert amit Brigi írt annak köze nem volt a "kisebbséghez" Se Brigi,se senki nem akarja megoldani se megvitatni a kisebbség problémát.
Ezért kérlek ne hozd fel ezt a témát a Gyet-tel kapcsolatban,mert akik ezt a támogatást kapják,vagy kapták igen sértőnek érezhetik a tömörítést!Félre ne érts! Tisztellek és becsüllek mint embert,nagyra értékeltem a fehérzászlót lengető emóciódat is,de nagyon nem szeretném ha a kisebbség egy napon lenne említve a 0-24 órát otthon melózó anyukákkal,akiknek mielőtt szültek volt rendes állásuk,sorolhatnám még....tudod baromi nehéz,saját példa:2 helyen dolgoztam,teherbe estem,az orvos azonnal kiírt-veszélyezetett terhesség miatt.1,5 év múltán megszületett a 2. gyermekünk ,szép és jó minden,csak dolgozni nem mehettem vissza,mert idő közben megszűnt a munkahelyem :S 3.gyermekünk érkezése előtt nagy pocakkal tanulni jártam,dolgozni kiskönyvvel,1-2 napot /hét.Mert itt Magyarországon ha van gyermeked ne adjIsten 3 nem kapsz állást,mert mi lesz ha a gyerek beteg lesz stb.Magyarországon nem létezik olyan,hogy 400euro minijob ,részmunkaidős állás is ritka mint a holló,főleg egy kisvárosban.Hm és az a 25600.- annyira megbecsülik az anyákat........,hogy ebből havonta megvettem a tápszert. Igen volt idő amikor boltról-boltra jártam,hááátha kapok állást valahol,akárhol,akármit,de volt eset amikor a képembe vágták:GYESESEKKEL NEM FOGLALKOZUNK!
Sajnos nem járok diktafonnal a zsebemben :evil:
Szóval kérlek ne keverd a Gyet-eseket a kisebbséggel egy napra ,még véletlen sem.
Köszönöm! :P

Kedves Brigi!

Mikor olvastam a soraidat a saját életem körvonalazódott :woohoo: a párom kőműves,burkoló én eladó vagyok és van 3 gyermekünk.
Úgyhogy minden egyes mondatodat értem,miért akarsz kijönni a gyerekekkel együtt!
Mi is kijöttünk,40 napot töltöttünk külön a páromtól, :S iszonyatosan nehéz volt,most épp intézem a Csp-ot,kislányomat felvették oviba ,így Dec 1.-től szabad az út nekem is a munka terén :lol: vééégre.Már mehettem volna szombatonként piacra árulni,de sajnos a párom szombaton is dolgozik és aznap nincs ovi :S De takarítani bármikor mehetek ,napi 3 óra,és többet keresek mint Mo.-on az édesanyám a gyógyszertárban :S
Ugye nem fogsz 400 euro-t adni egy cégnek sem,hogy elintézzenek 2 papírt?!Ott a lakóhelyeden be tudsz menni a mákhoz?Mnd le mihamarabb az ellátásokat és vedd fel a kapcsolatot ,vagy a párod a Familienkasséval Németországban és küldik az első formanyomtatványt,kitöltve visszaküldöd,majd ismét küldenek egyet ,szintén kitöltöd és ha minden igazolás stimmel le van rendezve és küldik a csp-t.Mikor szeretnétek a párod után jönni?Szabad kérdeznem melyik területre?

Kívánok Nektek mihamarabbi családegyesülést és egyenesbejövést! ;) lesz pár nehéz hónap,de megéri !
Üdvözlettel: Perszike :kiss:

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vatbrigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9334 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Vatbrigi írta: .... Pedig olyan cég volt hogy minden évbe elvitte a dolgozóit nyaralni,év végén céges buli volt,mindenki vihette a családot is! Úgy hogy egy jó menő cég volt!
....!

Kedves Grigi!
Nem gondolod, hogy talán ez is belejátszott a dologba? Tudod, nem az a jó cég, amelyik igy bánik a dolgozójával, hanem pl. ahol én dolgozom. Nem elősszr volt már "nullrunde" az az nulla bérfejlesztés, és a cég közel 12 éve tud jól meglenni a nagyon kemény konkurencia között, mert amikor jól megy, akkor nem a bolgózókat, s családját viszi el akárhova, hanem TARTALÉKOT képez! A cégnek idestova milliói vannak arra, az esetre, ha netán megroggyanánk (volt ilyen) akkor SENKIT nem kelljen a 700 dolgozóból elküldeni! Ha tartoznak is (VW rosszúl fizet nagyon!) akkor sem kell felnünk mert ki tudjuk várni. S míg, nem egy konkurens cég (három is!) 2008 óta kinyúlt körülöttünk, nálunk csak annyi volt érezhető, hogy a karácsonyi plusz 50%-os bér helyett 2009-ben 25%-ot katunk!!


(A 13. bérünket elosztják 50-50%-ban a szabira és Karácsonyra.)
Nos, akkor melyik a jólmenő cég? Az amelyik adakozó, aztán
felmond, vagy az amelyik takarékos, de 20-30 évig ad jó munkát!?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9335 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Perszike írta: ....de nagyon nem szeretném ha a kisebbség egy napon lenne említve a 0-24 órát otthon melózó anyukákkal,akiknek mielőtt szültek volt rendes állásuk,sorolhatnám még....tudod baromi nehéz,saját példa:2 helyen dolgoztam,teherbe estem,az orvos azonnal kiírt-veszélyezetett terhesség miatt.1,5 év múltán megszületett a 2. gyermekünk ,szép és jó minden,csak dolgozni nem mehettem vissza,mert idő közben megszűnt a munkahelyem 3.gyermekünk érkezése előtt nagy pocakkal tanulni jártam,dolgozni kiskönyvvel,1-2 napot /hét.Mert itt Magyarországon ha van gyermeked ne adjIsten 3 nem kapsz állást,mert mi lesz ha a gyerek beteg lesz stb.Magyarországon nem létezik olyan,hogy 400euro minijob ,részmunkaidős állás is ritka mint a holló,főleg egy kisvárosban.Hm és az a 25600.- annyira megbecsülik az anyákat........,hogy ebből havonta megvettem a tápszert.....

Bocsájts meg előre is, de én nem tartom helyesnek az, ha valaki minden előzetes kalkuláció nélkül egymás után szüli a gyerkeket! Pontosan azért nem, mert nálunk is így volt, s tudom milyen borzasztó! Akkor én egy felelőtlen 20 éves kölyök voltam, de még a szocializmust tapostuk, így volt ovoda, s egyéb lehetőségünk. Könnyű a trásadalmat felelőssé tenni az anyagiakért, de godolj csak bele, hogy mit ért akkor az amit tanultál esetelg egyetemet is végeztél, de biztosan van szakmád! Ez most semmit nem ért, amig nem lesznek a gyerekek nagyok. Addigra meg a "vonat régen elment" s ahogy Te is tapasztaltad, a cég megszünt!!
:sick: :S :pinch:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!