Főállású anya

Több
12 éve 5 hónapja #9366 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves Perszike!
Nagyon köszönök neked mindent,végre egy ember aki megérti hogy miről írok!Nyáron szeretnékkimenni ha itt vége a sulinak,és Heilbronn környékére mennénk!
Biztos nem lesz könnyű,de így sem az mert nagyon nehéz így a párom nélkül!
Én is azért szeretnék kimenni mert a takarítás sem áll messzire tőlem,mivel most is ezt csinálom nap mint nap!És ott legalább ezt is megfizetik normálisan nem úgy mint itthon!Nem akarok fizetni egy cégnek sem 400 Eu-t azért hogy elintézzen pár papírt!
Köszönök mindent!
Üdv:Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9367 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

Enyémek :egy picilány,aki majdnem 4 éves ,egy fiú aki 8,5 éves és egy nagy nagylányom van aki majdnem 10 éves :)
Olyan gyorsan megnőlnek :(
Akkor egyidős vagyok a legnagyobbaddal ;)
Puszii
Perszike :kiss:

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9369 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves DECOTEXT!
Te annyira másképp látod a dolgokat mint a legtöbb ember,hogy is!
Ez a cég ahol a párom dolgozott már vagy 30 évig jól működő cég volt!
Csak tudod Magyarországon az van,ha valakinek jól megy azt előbb vagy utóbb az irigyei tönkreteszik!Ő egy olyan nagy beruházást vállalt el ahol,mind az anyagot,mind pedig a munkát biztosította,mert a gabonatároló amit építettek vele uniós forrásból és hitelből építették,és érdekes módon mikor már csak annyi kellett volna a fizetéshez,hogy a falakat lemezzel borítsák,mert egy nagy lemez csarnokról van szó,egyszer csak eszükbe jutott a hatóságoknak hogy nem stimmel valami az építési engedéllyel(amit nem a párom főnökei intéztek)és leállították az építkezést!Több száz millió bukta,hiába a sok pereskedés!A párom mesélte hogy azóta a csarnok szőrén szálán eltűnt!Itt sajnos ez megy,az este mondták a tv-ben,hogy bizonyos cégek (szinte mindig ugyan azok)megkapják az ilyen beruházásokat,kiadják alvállalkozóknak,azok elvégzik a munkát,és elfelejtik kifizetni őket!
Rengeteg vállalkozó ebbe ment tönkre!
Na ez megy itt, tudod!Szegény főnöke,2008-óta próbál talpra állni,de nem megy mert mindig van aki nem fizeti ki!
Itt addig nem is lesz talpra állás még ezeket be nem szüntetik!
És ebből lett már nekünk is elegünk,ez az ország csak a korrupcióról,lopásról és csalásokról szól!

Eb

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9373 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Perszike!
:) :) :) :) :)
Gratulalok neked!
Nekem meg nincs unokam, de a hugomnak mar igen, pedig a nagyobbik lanya most 21 eves lehet. 2 aranyos kislanyuk van! Kicsit talan koran jött az elsö, Eszter erettsegi helyett szülni ment - azota mar megvan az erettsegi is! A ferjevek beszelgetve kiderült, hogy ök sokan vannak, mindenütt sok a gyerek. Es olyan jol neveli öket - persze a hugomek is minden segitseget megadnak.
Itt olyan sok aranyos gyerekruha van, mindig viszek nekik, vagy küldök. Ha latnad, ahogy a nagyobb,aki kb 3,5 eves, felöltözteti a kisebbet! :)
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9381 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Brigi!

Sajnos értem miről beszélsz ,iszonyatos,hogy milyen sokan nem fizetnek,vagy csak töredékét a megbeszéltnek :pinch: képzeld mit láttam,míg Magyarországon éltünk,közel laktunk a Szlovén határhoz és sokszor járt át a párom oda is dolgozni.
Ott úgy oldották meg az építőiparban ezt a problémát,hogy amikor megvolt a szerződés a fizetendő összeget (nem tudom hogy mondják helyesen) berakták egy alapba amit akkor kapott meg a munkavállaló ha kész volt a munkával.
Hát ha Magyarországon is " fehér lenne" az építőipar ,ott is meg lehetne oldani,esetleg ez vezetne a fehér úthoz.
Most nézem,ha sikerül Heilbronnba vagy a közelébe jönnötök alig 80 km-re leszünk egymástól :cheer: és képzeld itt is találkoztam már magyarral :laugh: egyik este mentem a nagylányommal az Edekába ,bevásároltunk és kifele a pékség részlegnél még vettünk pár zsemlét,majd a lányom....anya vegyél még ezt meg azt.... erre az eladónő berakott egy zacsiba egy pereckét és odaadta,mondván ANYA ANYA TESSÉK :woohoo: jó volt beszélgetni vele,ő is örült a magyar szónak meg mi is ;)
Nagyon remélem,hogy kitartasz nyárig,már nincs sok vissza addig ;)
Ha bármi kérdésed van írj bátran!
Puszi Perszike :kiss:

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9383 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Vatbrigi írta: ....A párom mesélte, hogy azóta a csarnok szőrén szálán eltűnt!Itt sajnos ez megy, az este mondták a tv-ben, hogy bizonyos cégek (szinte mindig ugyan azok) megkapják az ilyen beruházásokat, kiadják alvállalkozóknak, azok elvégzik a munkát, és elfelejtik kifizetni őket! Rengeteg vállalkozó ebbe ment tönkre! ....Szegény főnöke,2008-óta próbál talpra állni,de nem megy mert mindig van aki nem fizeti ki!...


Kedves Brigi!
Nekem csak egy kérdésem van. Megmondanád, hogy ha minden alvállalkozó tudja, hogy ezek a "szinte mindig ugyan azok" a cégek csinálják meg ezeket a trükköket, hogy miért vállanak el akkor ilyen munkát ezektöl? Ha 10 kis cég igy megy tönkre, akkor miért nem tanul a 11-dik ebböl? Ha engem valahol egy kutya megharap, akkor oda nem megyek többet, de, ha mást harap meg, akkor sem! !


Egy példa kicsiben: jó haverom, régi, gyerekkori ismerösöm, villanyszerelö mester. Idén eddig 4 millió kintlevösége van, ebböl 800 ezer még 2009-böl. Nagyon megválogatja, hogy kiknek dolgozik, s a legtöbb tartozást az önkormányzat hamozta fel nála, azóta nekik nem dolgozik. A megoldás nála, hogy van vagy 15 millió tartaléka s ki tudja várni vagy perel! Az utóbbi idöben azonban külfödieknek dolgozik (Ausztrában is) ahol az anyagot eleve kifizetteti elöre. Ebbe már jórészt belekalkulálja a munkát is.....
;)
Amit azonban nála is elitélek az az, hogy számlára csak annyit dolgozik amit az adóhatóság még hihetönek tart. Az önkormányi dolog is az volt....

A gond, hogy az elvégzett munkák után adott számla alapján neked mindent be kell fizetned, akár megkaptad már a fizetséget akár nem! Ezen kéne változtatnia a törvénynek s az adóstól behajtani a terheket, levonásokat nem attól, aki dolgozott becsülettel és számlásan!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!