Főállású anya

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9526 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Főállású anya

DECOTEXT írta: UI: igaz, én dolgozni sem szeretek. Én 1000 értelmes elfoglaltségot tudok magamnak kitalálni, ami nem munka, és soha nem unatkozom!


Hát, én eddigi életemben senkivel sem találkoztam még, aki szeretett volna dolgozni, de lehet, nem éltem még eleget ehhez :).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9535 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Szilvi!

Ehn szeretek dolgozni, nagyon szeretm a munkamat. Itt es otthon is szerettem. Csak idönkent tul sok...

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9538 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Főállású anya

Eva10 írta: Szia Szilvi!

Ehn szeretek dolgozni, nagyon szeretm a munkamat. Itt es otthon is szerettem. Csak idönkent tul sok...

szia:
Eva


Kedves Éva,
tudod én azt gondolom, hogy akkor jó, ha az ember soha nem érzi, hogy "túl sok". Akkor az igazi, amikor a hobbyd egyben a munkád. Akkor élsz úgy, ahogy szerintem kellene, és akkor vagy jó helyen. Én mindig szerettem, amit csináltam, s amikor azt éreztem, már nem megy, vagy untam, vagy más mindent megtanultam, amit csak lehetett, akkor mindig valami újba kezdtem, olyanba, ami akkor érdekelt.

De nem vagyunk egyformák , s eddig Te vagy az első, aki nem csak hogy szerette, de szereti most is a munkáját, sőt dolgozni is szeret. Ritka vagy ám, mint a fehér holló ;) .

Szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9540 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Szilvi!
Köszönöm. Ugy latom, Te is szereted a munkadat...Te vagy a masik ritkasag.
Tudod, nem minden idöpillanat OK, es nem minden beteg...de ugy altalaban nagyon szeretem, es mindig vannak uj kihivasok. Es ha nincsenek, akkor keresek. Mindig is szerettem a hatarterületeket, kepzödtem is mindig uj, illetve több tudasert. Es mindig is ugy gondoltam - otthon is mar - a mosoly nem kerül semmibe, de segit. A masiknak is. Es mennyivel jobb mosolyogva dolgozni, az ember gyakran meg a bajait is elfelejti arra az idöre.
Es milyen öröm, ha latom, tudtam segiteni. Az elejen persze balek voltam, nem fizettek meg, tenyleg örültem, ha segithettem, es elmaradt az anyagi resz. Ez azert most mar valtozott, ismerem az erteket a munkamnak, es meg is fizettek mar otthon is. De itt azert biztonsagosabb a megelhetes.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9608 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

Eva10 írta: Én szeretek dolgozni, nagyon szeretem a munkámat. Itt és otthon is szerettem. Csak idönkent tul sok...szia:Eva

Kedeves Éva!
Valószinű hogy ennél a témánál pontosan meg kellene fogalmazni a munka jelentését! Szóval, én az a munkát értem amit KELL csinálni! Arra értettem, hogy azt a munkát amit pénzért kell csinálnom, hogy jól meg tudjak élni! Jól el vagyok viszont ha ki kell eveznem valahova, mert horgászni akarok! vagy pl szivesen feseteget (olaj) képeket! Sőt, van kérónknál (otthon Mo.-on) kis kert, abban is találok bőven MUNKÁT, de ezek szórakoztatnak és ráadásul nem fizetnek érte! Tény, hogy a mostani munkahelyemen mázlim van, mert gyakorlatilag a hibbymért fizetnek, de tudod el meg olyan mint az almáspite vagy a palacsinta! Imádom, de ha minden nap az lenne már nem tudnék ránézni....


A témánál maradva, én nem tartom helyesnek, hogy otthon van "főállású anya" kategória. Az állam inkább adjon ki több pénzt ovodára, hogy az adott gyerek, minél előbb közösségbe kerüljön. Igy is már van elég egoista, alkalmazkodni nem tudó kölyök a társadalomban!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9613 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Szia Decotext!

En pontosan arra a munkara gondolok, amiböl megelek! Szeretem jol csinalni, ezert (is) ismertek el otthon, es ismernek el mar itt is. Es az utobbi evekben - mar otthon is - meg is fizettetem magam. De nem mindig! Vannak kivetelek, es ezeknek lenniük is kell. Pelda: sok embernek vannak kisebb-nagyobb logo fibromak a nyak körül pl. Ezt ha el akarjak tavolitani, fizetni kell erte, ezek utan csak ritkan akarjak -. sosem csinalom meg ingyen, mert miert is? Semmim baja nem lesz, ha ott marad, csak szepseghiba. Es: eppen a napokban kellett közölnöm valakivel, hogy börrakja van - nem ad attetet, de megis börrak. A diagnozis közlese utan egeszen rossz lelkiallapotba került. Hosszan beszelgettünk, majd mondtam, hogy ha barmi van, jöjjön. Masnap telefonalt, hogy jönne, es privat fizetne. En tudom, hogy ilyen esetben ez az allapot lehetseges - eppen ezert ismet beszelgettem vele, joval tovabb ismet, mint altalaban mas beteggel, es nem kertem töle penzt....a kassa ezert mar nem ad semmit. Es elörehoztuk a többi mütetjet is - tulorazni fogok ezert. Es vannak hasonlok ilyen is, olyan is. Kell kemenynek lenni, de nem mindig - szerintem.
Es ezt - igy - szerintem nem lehet csak a penzert csinalni.
En a sajat munkamrol beszelek, de van grafikus ismerösöm, aki szinten imadja amit csinal - ö Magyarorszagon el. Es minden szakmaban vannak szepsegek,lehet szeretni.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!