Főállású anya

Több
10 éve 2 hónapja #35313 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Kedves DECO!

Köszönöm, hogy egyet értesz!:)
Persze, hogy tudom, mi az a hivatásos anya szerep Magyarországon!:) Nem is erről írtam fentebb...Hanem a Pflegeeltern definíciójáról, ami úgymond szintén hivatásos, szülői szerep, csak nem saját gyermekek felügyeletét jelenti és ez a modell itt Németországban népszerű...és hoztam a példát a barátnőmmel, aki ITT Németországban él...De igen, a többi stimmel!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35325 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Főállású anya

DECOTEXT írta: Én arról írtam, hogy Mo.-on van olyan, hogy valaki otthon marad a saját (min 3) gyerekével és azért az állam fizetést ad, ami beleszámít a nyugdijába is.


Na azért ne essünk túlzásokba: 28.500.- HUF-ról van szó, ami nincs ugye 100.-€ sem. Hol itt a baj? Németországban 3 gyerek után kapsz 558.-€ Kindergeldet, M.o.-n meg össz. 48e HUF családi pótlékot. Ha ez utóbbihoz hozzáadjuk a hivatásos anyai bért, az összes juttatás még mindig alig lesz több a három gyerekre, mint itt egyre a Kindergeld. Ezt most irigyled ??

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35326 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Főállású anya

Én értem DCT-t és nem a pénzről van szó hanem a hibás rendszerről. Ha én pl. rendbe rakhatnám a magyar támogatásokat, azzal kezdeném, hogy kb. minimum a 70%át át konvertálnám adókedvezménybe ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35330 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Főállású anya

gejza írta:

DECOTEXT írta: Én arról írtam, hogy Mo.-on van olyan, hogy valaki otthon marad a saját (min 3) gyerekével és azért az állam fizetést ad, ami beleszámít a nyugdijába is.

Na, azért ne essünk túlzásokba: 28.500.- HUF-ról van szó, ami nincs ugye 100.-€ sem. Hol itt a baj? Németországban 3 gyerek után kapsz 558.-€ Kindergeldet, M.o.-n meg össz. 48e HUF családi pótlékot. Ha ez utóbbihoz hozzáadjuk a hivatásos anyai bért, az összes juttatás még mindig alig lesz több a három gyerekre, mint itt egyre a Kindergeld. Ezt most irigyled ??


Gejzám!
Itt Te most a támogatás vásárlóértékét elemzed, s nem azt amiről én beszéltem! Én nem a számszerűség értékéről írtam, mert az valóban nem sok, ahogy az általad emlíitett 558 eurós német CSP sem sok három gyerek esetén (itt), ha a költségeket nézzük! Itt csak magáról a támogatásról volt szó, hogy még ezt is támogatják Mo.-on! S főleg nem irigység a részemről! Én csak minden olyan témogatást elitélek aminél nem látok semmilyen ellenszolgáltatást a felvevő részéről! (Mint Németországban a Harz4) Mo.-on egy ilyen 3 gyerekes anya, nyugijjogosult erre az időszakra, betegbiztosított (dijfizetés nélkül) kap CSP-ot a gyerekek után, plusz fizetést mert anya, s ráadásul ingyenes beiskolázást mert 3 gyerektől ez is jár...... stb. Inkább nem sorolom fel hogy itt mi mindenért kell a családoknak fizetni ami Mo.-on támogatott, mert a lista nagyon hosszú élenne!

S ha már megemlítetted a nem ide tartozó német CSP-ot, akkor vedd ide a német lakbéreket is....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35333 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Főállású anya

Na várjunk csak, vissza az alapokhoz! Minden társadalomnak itt Európában gondja az elöregedés, szimplán nem születik elég gyerek, az okai is világosak. Azt, hogy ez ellen tenni kell valamit, szerintem mindenki megérti. Én alapvetöen jó ötletnek tartom, hogy a három+ gyerekes szülök egyikének - akinek ugye három gyerek mellett esélye sincs akármilyen állást is találnia,( M.o.-n ugye ez a Minijob abszolút nincs és most nem is lenne létjogosultsága) pótolja a családi költségvetésböl kiesö jövedelmét akár az állam, hiszen az állam számára is hasznos tevékenységet végez, gondoljatok csak a jövö nyugdíjrendszerének befizetöire, a TB befizetöire, stb. A baj csak az természetesen, hogy ez a 28.500 Ft túró (hülye példa, de már egy kisautóval sem tudsz kétszer tankolni belöle - tudom, három gyerek mellett ne költsön olyan luxusra, mint autó), igazából nem tudom elképzelni, hogy valaki azért döntsön három gyerek mellett, mert akkor "de jó lesz, kapok érte 28.500 Ft fizetést". Helyette ez azoknak jön jól, akiknek egyébként is van "n" gyerekük (és nem a napon barnultak)... Az adóalapú támogatásoknál meg az a fö probléma, hogy az eddig bevezetett minden ilyennél igazából mindig azok jártak jól, akiknek magas a fizujuk, sokat adóznak, ergó sokat jelent az "x" % adókedvezmény. Tehát én is azt mondom, hogy legyen adókedvezmény (hiszen dolgoznod kell, hogy tudj vele élni), de legyen pl. fix. összegü a kedvezmény az adóból.
A rendszerek összehasonlításának meg tök nincs értelme, hiszen én is tudok olyat is, ami itt ingyenes, otthon meg nem: (nem háromgyerekes családoknál) az iskolai tankönyvek itt (BW) teljesen ingyenesek, otthon nem kevés pénz volt.
Azt meg ne mondjuk a "föállású" anyaságra három+ gyereknél, hogy a semmiért kap pénzt. A Hartz IV-re is (mint elv) felesleges lenne kígyót-békát kiabálni (ha jól müködne), hiszen ez egy olyan dolog, hogy örülj neki, ha nincs és nem is lesz rá soha szükséged. De ha mégis (és BÁRKIVEL elöfordulhat), akkor ott üvöltöznél Te is az elsö sorban, hogy akkor én most dögöljek éhen ???
Csak sajna itt is nehéz megtalálni a mindenki szempontjából kíválóan müködö modellt, és én akkor már úgy vagyok vele, hogy inkább jusson egy-két-sok csalónak, arra nem érdemesnek is, mint hogy ne kapjon az sem, akinek tényleg szüksége van rá. (Persze próbáljuk a csalókat megtalálni és "büntetni").

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35335 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Főállású anya

Már kezdtem volna bőszen gépelni, de gejza bátyus jól leírta, amit én is szerettem volna. Annyit fűznék hozzá, mint édesanya!!!, kicsit sértőnek találom a mondatodat az ellenszolgáltatásról...
Ma már nem abban a világban élünk, ahol a nagymama meg nagynéni nem tud/akar vigyázni a csemetékre, amíg anyuci dolgozik a gyárban...vagy akárhol! Három gyerekkel pedig, mostani Magyarországon igen kemény munkába visszaállni ismét, pláne félállásban, mert ugye több gyereknél már nem lehet olyan könnyen este 10ig gürizni, pláne nem, ha apa is 3 műszakozik...Nem is beszélve arról, hogy a cégek, erősen diszkriminálják a gyerekes anyukákat. Nem szabadna, de a gyakorlatban ez mégis így van.
Amúgy ennek a modellnek van lélektani háttere is, de azt inkább ne ragozzuk, mert nem lehet ráhúzni minden gyerekre és családra. Részben ilyen okok miatt találták ki itt Betreuungsgeld-et. Igaz, 100-150 Euro, és ugye ezen felül a túltelített bölcsiket akarják akarják kicsit tehermentesíteni (a kezdeményezésnek egyébként érthető okokból nem sok sikere van ez idáig!), de alapból azt hangoztatják, hogy a gyereknek az első három évében jobb otthon lenni, mert kiegyensúlyozottabb, stb. Amivel én sem értek egyet mondjuk szociálisan hátrányos családoknál, de mindegy...más téma.
Szóval 3 illetve több gyereknél már kell(het) egy anya, aki összefogja a családot és jövőt/esélyt ad a jövő nemzedékeinek. Többek között ez lenne a célja ennek az egésznek! Persze, hogy beleesik ebbe sok lebzselő népség, de ha ezt a rizikót is belevesszük, talán mégis van esély arra, hogy azok is meg vannak szólítva/honorálva, akik érdemesek erre... Ahogy gejza is írta: nincs tökéletes modell, illetve Gejza és Gergő szavait egyetértve: adókedvezmények stratégiailag jobb megoldást jelentenének.
Na abbahagyom a litániát!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!